BĘDZIE ZASKOCZENIE? DŁUGOTERMINOWA POGODA NA ZIMĘ

BĘDZIE ZASKOCZENIE? DŁUGOTERMINOWA POGODA NA ZIMĘ

Ostatnia zima była łagodna i spadło bardzo mało śniegu. Teraz może być inaczej. Pierwsze prognozy długoterminowe wskazują, że już za kilka tygodni może spaść pierwszy śnieg.

Ostatnia zima była dla nas łaskawa. Temperatura często była powyżej zera, a śniegu było jak na lekarstwo. Niektórzy zdążyli się już pogodzić z faktem, że mroźne i śnieżne zimy poszły w niepamięć.

Pierwsza pogoda długoterminowa na zimę pojawiła się na stronie AccuWeather. Tam eksperci donoszą, że tej zimy najwięcej śniegu ma być we wschodniej Europie. W Polsce śnieżyce i mrozy mogą występować częściej niż zwykle. Wschodnia Europa ma mieć do czynienia z zimną, śnieżną pogodą, w Alpach ma spaść wiele białego puchu, a na południu Europy aura może być bardzo burzowa. Stosunkowo łagodną zimę powinni natomiast przeżyć mieszkańcy Skandynawii.

Pod koniec listopada może utworzyć się wyż rosyjski, to sprowadziłoby do Polski zimne powietrze znad Syberii. W konsekwencji całkiem realny wydaje się atak zimy na 2-3 tygodnie z trzaskającym mrozem do -20 st. C, a nawet silnymi opadami śniegu do 20-40 cm na nizinach. W górach sezon narciarski przy takim rozmieszczeniu ośrodków barycznych nad Europą rozpocząłby się wcześniej.

Zima w tym roku może być zaskoczeniem w stosunku do poprzednich. Z dużymi ilościami śniegu i mroźnymi temperaturami. Już niedługo się przekonamy.

Foto: Free-Photos z Pixabay 

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: