BESTIA Z MŁAWY. HISTORIA SERYJNEGO GWAŁCICIELA

BESTIA Z MŁAWY. HISTORIA SERYJNEGO GWAŁCICIELA

Najpierw gwałcił kobiety w Mławie potem przeniósł się na Wyspy Brytyjskie. Mrożąca krew w żyłach historia.

Pochodzący z Mławy Andrzej Kunowski skrył się w Londynie, jednak nie przed prześladowaniami, a wymiarem sprawiedliwości. W Polsce powiązano go z gwałtami na 27 kobietach. Wśród jego ofiar znalazły się także małe dziewczynki. Po raz pierwszy zaatakował w 1973 roku. Miał wówczas 17 lat, a ofiarą była jego sąsiadka.

Kunowski kilkakrotnie trafiał za swe występki do więzienia, skąd jednak udało mu się aż dwukrotnie zbiec. W końcu skazano go na 30 lat więzienia, ale wyszedł za dobre sprawowanie już po sześciu. Na krótko się uspokoił. Zaczął pracować, ożenił się i został ojcem. Szybko jednak znowu zaczął napadać na młode kobiety i dziewczynki. W 1992 roku zatrzymano go w związku z porwaniem 14-latki i zgwałceniem 11-latki. W areszcie zaczął uskarżyć się na kłopoty ze zdrowiem. Rzekomo bolał go staw biodrowy. W 1996 roku dano mu przepustkę z przyczyn medycznych. Miał wrócić za kraty po operacji biodra. Zamiast do szpitala Kunowski jako turysta udał się do Wielkiej Brytanii.

Był maj 1997 roku. Trajce Koneva już dawno miał być w domu, ale z powodu testu na studiach wieczorowych, jego powrót się opóźnił. Jego żony Zakliny też jeszcze nie było. Tego dnia umówiła się na kawę i plotki z przyjaciółką. 12-letnia córka pary Katerina – ich oczko w głowie – po raz pierwszy od została sama w nowym domu. Był to także ostatni dzień jej życia. Dziewczynka została uduszona kablem od telefonu. Przed śmiercią gwałcono ją przez trzy godziny. Tymczasem Bestia z Mławy nadal napadała na kobiety. Wiele wskazuje na to, że po śmierci Kateriny, Kunowski zaczął uważać się za geniusza zbrodni. Zapewne doszedł do wniosku, że udało mu się przechytrzyć nie tylko polski, ale także brytyjski wymiar sprawiedliwości. Bezkarność po zabójstwie małej dziewczynki sprawiła, że stał się coraz bardziej zuchwały. Po zbrodni ukrywał się tylko przez miesiąc. Potem wrócił do Londynu i ponownie zaczął pomieszkiwać w dzielnicy Acton, oddalonej od Hammersmith o zaledwie kilka kilometrów.

Wpadł dopiero w 2002 roku po tym, jak zgwałcił 21-letnią Koreankę, którą zaczepił na stacji metra. Widząc, że dziewczyna przegląda ogłoszenia z noclegami, zaoferował pomoc. Przekonał ją, że zna miłe i tanie miejsce w Acton. W rzeczywistości zabrał ją do swojej kawalerki, gdzie zgotował jej trzygodzinny koszmar. Gwałcił ją, bił i dusił, aż traciła przytomność. Wypuścił ją tylko dlatego, że obiecała zadzwonić i wrócić następnego dnia. Po wyjściu z mieszkania kobieta natychmiast skontaktowała się z policją, a ta zapukała do drzwi Kunowskiego. Polak został aresztowany, a rok później skazany na 10 lat więzienia za gwałt. Na rozprawie twierdził, że jest niewinny, a Koreanka sama chciała uprawiać seks, by mu “podziękować za miejsce do spania” Co szokujące, powiązanie Kunowskiego ze sprawą zabójstwa w Hammersmith odkryto, dopiero gdy trafił do więzienia! W 2004 roku Bestię skazano na dożywocie. Jego matka Elżbieta mówiła potem brytyjskim mediom, że synowi za kratami żyje się dobrze. Miał chwalić jedzenie i opiekę medyczną. 23 września 2009 roku zmarł na serce. Chociaż prokuratura udowodniła Kunowskiemu tylko jedno morderstwo, to śledczy uważają, że mógł zabić znacznie więcej kobiet. Na liście jego potencjalnych ofiar są 19-letnia studentka Elizabeth Chau, która zaginęła w 1999 roku oraz 27-letnia i Lola Shenkoya po raz ostatni widziana w 2000 roku. Stróże prawa podejrzewali także, że Kunowski miał związek za zniknięciem rodaczki Iwony Kamińskiej. Pochodząca Modliborzyc w woj. lubelskim 20-latka zaginęła 13 lipca 2000 roku.

Źródło: fakt.pl

Foto: ErikaWittlieb z Pixabay 

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: