Bez sparingów w regionie i Ekstraklasie

Bez sparingów w regionie i Ekstraklasie

Mławianka Mława ani inne kluby seniorskie  i młodzieżowe w regionie nie zagrają meczy towarzyskich.

Na ten moment odwołane są wszystkie rozgrywki od III Ligi w dół. Oprócz tego zespoły nie mogą rozgrywać nawet meczy sparingowych. Ta decyzja argumentowana jest wystąpieniem zbyt dużego ryzyka. Komisja Medyczna Polskiego Związku Piłki Nożnej obawia się chociażby dojazdów na takie mecze. Liczba osób mających ze sobą kontakt znacznie by wzrosła, to niebezpieczne. W tej chwili drużynom z powiatu mławskiego pozostają treningi w dozwolonych grupach i gierki wewnętrzne.

Podobnie sytuacja wygląda w Ekstraklasie, I i II Lidze, czyli rozgrywkach, które ruszają niebawem. Jak podkreśla “Przegląd Sportowy”, kluby poprosiły o możliwość rozegrania sparingów, by lepiej przygotować się do startu. PZPN nie zgodził się jednak na próbę generalną dla drużyn. Decyzja związku wzbudza wiele kontrowersji. PZPN argumentuje, że może spowodować to zbyt duże zagrożenie dla wznowienia lig.

– Jeśli miałoby to być spotkanie z drużyną z niższej klasy rozgrywkowej, to niekoniecznie bym popierał ten pomysł. Rozmawialiśmy jednak o tym, aby pozwolono nam zagrać z zespołem z ekstraklasy, który tak jak my jest przebadany. Gdyby pojawiła się taka możliwość, byłbym na tak. To byłoby dobre przetarcie sportowe – powiedział trener Rakowa Marek Papszun.

Warto podkreślić, że rośnie zainteresowanie rozgrywkami PKO Ekstraklasy. Prawa do pokazywania naszej ligi wykupili bądź mają wykupić Portugalczycy, Włosi czy Norwegowie.

Foto: siemiano

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: