BEZ SZLABANÓW NA AUTOSTRADACH

BEZ SZLABANÓW NA AUTOSTRADACH

Resort finansów przygotowuje wprowadzenie nowego sposobu poboru opłat za przejazd autostradą. Na razie ma zostać wprowadzony na kilku wybranych odcinkach. Mowa o autostradach państwowych na odcinku Konin – Stryków na autostradzie A2 oraz Bielany Wrocławskie – Sośnica na autostradzie A4.

Tym samym zrezygnowano z planów wprowadzenia dla samochodów osobowych videotollingu, czyli automatycznego sczytywania tablic rejestracyjnych za pomocą kamer, zintegrowanego z aplikacją, przy pomocy której dokonuje się płatności.

Jak czytamy w komunikacie KAS, w dłuższej perspektywie planuje się całkowite odejście od ręcznego poboru opłat na bramkach. Wszystkie płatności mają być pobierane przez jeden system.

Płatności będzie można dokonać na dwa sposoby – kupując bilet autostradowy, lub rejestrując swoje dane geolokalizacyjne w systemie poboru opłat.

Bilety autostradowe będzie można kupić przez serwis internetowy, terminale samoobsługowe i aplikację mobilną. Kierowcy, którzy nie korzystają z usług cyfrowych, będą mieli możliwość kupienia biletu na stacji benzynowej, czy w kiosku.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: