Brawura oraz łamanie przepisów przyczyną wypadku na DK7

Brawura oraz łamanie przepisów przyczyną wypadku na DK7

Jak informowaliśmy w dniu wczorajszym o godz. 18.25, miał miejsce wypadek na DK7 w okolicy miejscowości Kosiny Kapiczne. Z informacji podanych przez policję, przyczyną wypadku była brawurowa jazda, łamanie przepisów i brak uprawnień do poruszania się w ruchu drogowym. Kierowca poniósł największą karę, śmierć. Mężczyzna, który zginął  to 37-letni kierowca fiata seicento. Jechał z matką i bratem. Wyprzedzając, zderzył się z samochodem marki BMW X6, w którym podróżowała rodzina z dwójką dzieci.

 Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji na miejscu wypadku, kierujący fiatem seicento, 37- letni mieszkaniec pow. mławskiego, tuż przed wzniesieniem drogi wyprzedzał renault megane. Będąc na lewym pasie, zderzył się z jadącym w kierunku Warszawy bmw x6. Kierująca bmw, 42-letnia mieszkanka pow. biłgorajskiego, by uniknąć zderzenia próbowała zjechać na pobocze. Po zderzeniu z fiatem, bmw zjechało do rowu i przewróciło się na bok. Kierująca oraz jadący z nią mąż i dwoje dzieci w wieku 9 i 11 lat, opuścili samochód o własnych siłach. Nie potrzebowali pomocy medycznej. Kierująca bmw była trzeźwa.
Po zderzeniu, seicento zostało częściowo rozerwane. Kierowca fiata zginął na miejscu wypadku. Jadąca z nim 63-letnia pasażerka, doznała ciężkich obrażeń ciała i śmigłowcem pogotowia ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Płocku. Drugi pasażer, 34-letni mężczyzna trafił do szpitala w Mławie. Jak ustalono, kierowca fiata nie posiadał uprawnień do kierowania. Wyprzedzał w miejscu objętym zakazem. Mławska policja i prokuratura ustalają szczegółowo przebieg i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.
Policja ostrzega – To drugi, w ciągu wakacji, wypadek ze skutkiem śmiertelnym na terenie pow. mławskiego. W obu pojazdach podróżowały rodziny. W samochodzie marki Fiat Seicento, jechało dwóch braci i ich matka, w bmw rodzice z dwójką dzieci. Każdy wypadek drogowy, to ogromny stres a skutki tych zdarzeń uczestnicy odczuwają latami, nawet jeśli nie odnieśli widocznych obrażeń. Ten wypadek zakończył się tragedią dla rodziny podróżującej fiatem.
Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami. Każda nasza decyzja za kierownicą ma znaczenie dla bezpieczeństwa. Brak uwagi, wyobraźni, rozsądku, brawura, nadmierna prędkość, alkohol, agresja na drodze – to czynniki, które mogą prowadzić do tragedii. Każdy wypadek to oddzielna historia ludzkiego cierpienia. Pamiętajmy o tym – ZAWSZE.
Źródło KPP w Mławie

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: