Cel jest ważny, zbieramy hajs dla szpitali… rapuje prezydent Ciechanowa (posłuchaj)

Cel jest ważny, zbieramy hajs dla szpitali… rapuje prezydent Ciechanowa (posłuchaj)

Raperzy nominują się do wykonania swoich 16 wersów. Za akcją stoi również dodatkowy cel – zebranie pieniędzy na pomoc w walce z koronawirusem i na rzecz lekarzy i szpitali walczących z pandemią.

Prezydent Ciechanowa również przyłączył się do akcji i zarapował 16 wersów:

– Cel jest ważny, zbieramy hajs dla szpitali, bo państwową kasę telewizji darowali – rapuje prezydent Ciechanowa

 

Na czym polega akcja, co to znaczy i o co chodzi w wyzwaniu?
Zapoczątkował ją Solar – Karol Poziemski, polski raper związany z wytwórnią SBM Label. Jest to już druga edycja wyzwania. Po raz pierwszy Solar zainicjował Hot16Challenge pod koniec sierpnia 2014 roku. Inspiracją było wówczas Ice Bucket Challenge.

Wyzwanie polegało na nagraniu materiału wideo, w którym raper wykonuje tak zwaną “szesnastkę”, czyli 16 wersów pod dowolny beat (podkład muzyczny najczęściej spotykany wśród utworów hip-hopowych), a następnie nominuje innych wykonawców. Już podczas pierwszej edycji akcja spotkała się z dużym pozytywnym odbiorem społeczności hip-hopowej. Wykonawcy zgodnie z założeniem powinni odpowiadać na nominację w ciągu 72 godzin.

raperzy nominują się do wykonania swoich 16 wersów, jednak tym razem za akcją stoi również dodatkowy cel – zebranie pieniędzy na pomoc w walce z koronawirusem i na rzecz lekarzy i szpitali walczących z pandemią.

W opisie akcji Hot16challenge2 czytamy:

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka – “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge. Całą akcję można śledzić na stronie http://hot16challenge.network.

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: