Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Cezary Kulesza grający w Mławiance Prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej

Cezary Kulesza Prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej — były zawodnik m.in. Mławianki Mława. Grał w naszej drużynie przez cztery sezony w latach 1984-1988.

Urodził się 22 czerwca 1962 roku w Białymstoku. Grał na pozycji ofensywnego pomocnika i napastnika. Jest wychowankiem Gwardii Białystok, do której seniorskiego składu został włączony na początku sezonu 1981/82. W 1982 został zawodnikiem Olimpii Zambrów, w której barwach rozegrał 13 meczów w III lidze w sezonie 1982/83. W 1984 roku przeszedł do Mławianki Mława, gdzie grał do 1988. Następnie poszedł do Jagiellonii Białystok, w której rozegrał 14 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz wystąpił w przegranym finale Pucharu Polski 1988/89.

W 1991 występował w barwach RFC Aubel (III liga belgijska). Po czym wrócił do kraju i rozegrał kilkanaście meczów w rezerwach Jagiellonii. Grał także w MZKS Wasilków i Supraślance Supraśl, w której zakończył swoją karierę piłkarską.

Założył firmę fonograficzną Green Star, zrzeszającą największe gwiazdy muzyki tanecznej, głównie disco polo. Dzięki niej wypromował się m.in. zespół Boys czy Zenek Martyniuk. Zaangażował się też w działalność m.in. na rynku deweloperskim – inwestował w hotele i nieruchomości.

Stęsknił się jednak za piłką i w 2008 wrócił do Jagiellonii w roli działacza. Najpierw był doradcą ds. sportowych, a dwa lata później objął funkcję prezesa. Pod jego wodzą białostoczanie zdobyli superpuchar i Puchar Polski (2010) i dwa razy byli wicemistrzem Polski (2017 i 2018). Prezes Kulesza przekonał do gry m.in. reprezentantów Polski: Tomasza Frankowskiego, Michała Pazdana, Grzegorza Sandomierskiego, Kamila Grosickiego czy Karola Świderskiego. Klub zbudował również nowoczesną akademię.

Dwa miesiące temu Kulesza zrezygnował ze stanowiska prezesa Jagiellonii, bo zdecydował, że będzie kandydował na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Na stanowisko szefa polskiej piłki zastąpił Zbigniewa Bońska. Z miażdżącą przewagą wygrał wybory dostał 92 głosy przy 23 oddanych na Marka Koźmińskiego (bez głosów wstrzymujących się). Gratulujemy wyboru i życzymy podczas samych sukcesów podczas czteroletniej kadencji.

źródło i foto/ sport.pl

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: