Co z tą ligą holenderską?

Co z tą ligą holenderską?

Jak pamiętamy w ubiegłym tygodniu Holendrzy podjęli kontrowersyjną decyzję, by anulować bieżący sezon ze względu na pogarszającą się sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Zadecydowano, że nie będzie mistrza, spadków ani awansów. Nie będzie też finału krajowego pucharu, a drużyny grające w europejskich rozgrywkach zostaną wybrane na podstawie obecnej tabeli.

Władze federacji obawiają się pozwów do sądów ze strony poszkodowanych klubów. Wszystko zatem może być jeszcze cofnięte. W tej chwili trwa burza w Holandii, większość jest niezadowolona. Według mnie jest to możliwe. Uważam, że powinno być tak: jeśli więcej niż połowa klubów chce odwołania tej chaotycznej decyzji o anulowaniu rozgrywek i dokończenia sezonu, wtedy powinno się rozważyć taki scenariusz – mówi holenderski polityk Mark Boumans.

Dużo zespołów było wręcz zrozpaczonych takim rozwiązaniem. Lider Eerste Divisie został pozbawiony szans na awans. Menedżer klubu z Leeuwarden w bardzo dosadny sposób ocenił decyzję holenderskiej federacji. – Wydaje się, że to największy wstyd w historii holenderskiego sportu – powiedział Henk De Jong. Przecież to hańba! Liderujemy od połowy października. Władze KNVB będą musiały żyć z tą skandaliczną decyzją aż do końca – denerwował się dalej, szkoleniowiec SC Cambuur. Jego drużyna miała aż 11 punktów przewagi.

Ajax zakończył sezon na pierwszym miejscu, ale tytułu mieć nie będzie. – Byliśmy na szczycie przez 23 z 25 kolejek! – narzeka Erik ten Hag, szkoleniowiec ekipy z Johan Cruyff Arena. W tabeli wyprzedziła ona AZ tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek, choć to zespół z Alkmaar wygrał oba bezpośrednie starcia. AZ również jest zresztą niezadowolone, bo liczyło, że powalczy o tytuł. Z kolei Utrecht nie dostanie się do Ligi Europy, chociaż rozegrało mecz mniej niż Willem II.

Ciekawi jesteśmy jak sytuacja będzie się rozwijała dalej i czy decyzja rządu i federacji zostanie podtrzymana.

Źródło: Przegląd Sportowy

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: