Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Co zrobić, żeby nasza choinka postała dłużej?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Poniżej kilka porad jak dbać o żywą choinkę, aby dłużej cieszyła oko. 
Najpopularniejszą choinką zaraz obok jodły kaukaskiej jest świerk pospolity to ten rodzaj drzewka jest najczęściej kupowany. Niestety, też dość szybko gubi igły i nie jest tak odporny jak jodła. Jednak jego zaletą jest zapach. Poniżej kilka rad jak zachować świeżość choinki na dłużej. 
 
Przed zakupem, upatrzonym drzewkiem lekko potrząsnąć lub delikatnie przejechać palcem w odwrotną stronę niż układa się igliwie. Dzięki temu zabiegowi będziemy wiedzieć czy nasze drzewko jest „świeże” i czy jeszcze trochę postoi. Jeśli igliwie będzie się sypać znaczy to, że choinka została już duże wcześniej ścięta i straciła dużo wody, przez co igły są źle nawodnione i opadają (nie dotyczy to jodeł kaukaskich, których igliwie zasycha na gałęziach i nie opada). 
 
Kupioną choinkę, najlepiej zanim wniesiemy ją do domu „zahartować”, czyli najpierw wstawić ją do pomieszczenia, gdzie będzie cieplej niż na zewnątrz, ale nie tak ciepło jak w domu, czyli np. ok 10 stopni, na 1-2 dni.  Po tym okresie można bezpiecznie wnieść zakupioną choinkę do domu, ale w domu również nie należy choinki, przegrzewać. Nie stawiać jej blisko innych źródeł ciepła np. grzejników czy kominków, a temperatura w pomieszczeniu powinna mieć ok. 20 stopni. 
 
Oprócz tego, ponoć (nie sprawdzone, ale chodzi opinia, że tak się dzieje) pieniek drzewa przed wstawieniem w stojak należy przyciąć na ok 2-3 cm i wstawić do lekko ciepłej wody (ciepłej nie gorącej) spowoduje to, że nasza choinka będzie lepiej nawodniona i zgubi mniej igieł. Świeższy pień drzewa lepiej będzie pobierał wodę. 
 
A jak podlewać? Najlepiej codziennierównież letnią wodą, a raz na tydzień można do tej wody dodać odżywkę dla roślin zielonych, można je kupić w każdej kwiaciarni, dostarczy ona wszystkie potrzebne składniki dla naszego drzewka. 
 
 Choinkę najlepiej przystroić światełkami LED, ponieważ nie nagrzewają się one, wytwarzają mniej ciepła. Dodatkowo nie dekorujmy choinki ciężkimi ozdobami, bo możemy uszkodzić jej gałązki i przyspieszyć opad igliwia. 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: