CZY OJCIEC RYDZYK BUDUJE DRUGI LICHEŃ W TORUNIU?

CZY OJCIEC RYDZYK BUDUJE DRUGI LICHEŃ W TORUNIU?

W Torunia został otwarty Park Pamięci Narodowej, zwany również “Parkiem Rydzyka”. Podatnicy wydali na niego co najmniej kilka milionów złotych. Podczas uroczystości ojciec Rydzyk nie ukrywał wdzięczności dla rządu PiS, szczególnie dla Jarosława Kaczyńskiego, który zjawił się w Toruniu razem z pokaźnym gronem ministrów i wiceministrów i dostał prezent.

Park Pamięci Narodowej ma dodatkową nazwę: “Zachowali się jak trzeba”. To dlatego, że upamiętnia Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów. Ich nazwiska wyryto na tablicach ustawionych w parku, które dziś po raz pierwszy oficjalnie podświetlono.

Ma to być miejsce zadumy, szerzenia patriotyzmu, ale też rekreacji, dlatego w pobliżu znalazły się dwie potężne tężnie, a wokół posadzono drzewa.

Niektórzy zarzucają już jednak ojcu Rydzykowi, że buduje “drugi Licheń” w Toruniu. Park umieszczono bowiem obok innych potężnych inwestycji redemptorystów: ich uczelni i monumentalnego kościoła, a także budowanych jeszcze geotermii oraz muzeum chrześcijaństwa.

Park mieli najpierw ufundować słuchacze Radia Maryja i widzowie Tv Trwam, a potem Fundacja Lux Veritatis, której Rydzyk jest prezesem, starała się o dofinansowanie na niego z publicznych środków. Ostatecznie i tak sfinansuje go rząd z pieniędzy podatników, bez konkursów i innych niepotrzebnych procedur. Przyznanie dotacji odbyło się po cichu. W lipcu ubiegłego roku portal Oko.press odkrył, że 10 miesięcy wcześniej premier Mateusz Morawiecki przeznaczył na ten park 5 mln zł z rezerwy budżetowej. Następnie dorzucił jeszcze 3 mln zł.

Źródło: onet.pl

Foto: teojab z Pixabay 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: