Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

DO KOŃCA ROKU 2020 POWSTANĄ W MŁAWIE NOWE INWESTYCJE

Nakładka asfaltowa na ulicy LOK, jezdnia i chodniki na ul. Anyszki, zupełnie odnowiony skatepark, poprawa nawierzchni ul. Dzierzgowskiej oraz nowy mostek i droga, łączące bloki wielolokalowe przy ul. Smolarnia z ulicą Grzebskiego – to tylko część planu inwestycji, które Urząd Miasta zrealizować w Mławie do końca tego roku.

Nowe nakładki asfaltowe

Na ul. LOK trwają prace przy układaniu warstwy asfaltu. Dziś zostanie położona prawa strona drogi – od skrzyżowania z ul. Gdyńską do granicy miasta (w stronę zalewu Ruda). Po świątecznej przerwie pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego wrócą na plac budowy w czwartek 12 listopada br. i do końca tygodnia powinni zakończyć prace na tym trakcie. Od przyszłego tygodnia rozpoczną układanie warstwy bitumicznej na odcinku ul. Studzieniec  od skrzyżowania z Aleją Marszałkowską do skrzyżowania z ul. Błękitną.

Podobny zabieg związany z położeniem warstwy asfaltu zostanie wykonany na całej długości ul. Matejki (od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Olsztyńską).

Droga, która pomoże w komunikacji i termomodernizacja

Kończymy pierwszy etap prac związanych z termomodernizacją budynku przy ul. Smolarnia 6. Na elewacji została położona izolacja, ocieplono także balkony. Zlikwidowane ogrzewanie piecowe zastąpiła instalacja zasilana ciepłem systemowym z mławskiego PEC-u. Zakończenie całości zadania związane także z nadbudową budynku (powstanie 7 dodatkowych lokali mieszkalnych) planowane jest w przyszłym roku.

W bezpośrednim sąsiedztwie tej inwestycji trwają prace przy budowie zupełnie nowej drogi łączącej ul. Smolarnia z ul. Grzebskiego. Wykonawca prac jest na etapie budowy sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej. W następnej kolejności będą budowane przepust na rzeczce Seracz oraz droga – jezdnia z chodnikiem – oraz oświetlenie. Planowany termin zakończenia prac to połowa grudnia.

Dzierzgowska oraz Anyszki z kanalizacją i nową nawierzchnią

Na ul. Dzierzgowskiej – naprawiamy nawierzchnię zniszczoną po budowie kanalizacji deszczowej. Roboty trwają na odcinku od drogi krajowej nr 7 do skrzyżowania z ul. Mikołaja Reja. Ustawiane tam są nowe krawężniki i za chwilę będzie układana pierwsza – wyrównawcza – warstwa asfaltu. Prace na Dzierzgowskiej będą kontynuowane w przyszłym roku, kiedy to zostanie ułożona druga warstwa bitumiczna – ścieralna. Szacowany czas zakończenia tegorocznych zadań to koniec listopada.

Na ul. Anyszki budowana jest nawierzchnia z kostki betonowej i płyt ażurowych. Wykonane są już obustronne chodniki, a w tej chwili trwają prace przy nawierzchni jezdni. Zgodnie z planem ich koniec ma nastąpić w połowie grudnia.

Zmodernizowany skatepark

Skatepark – miejsce spotkań i baza ćwiczeniowa dla rolkarzy, właścicieli deskorolek i rowerów, do końca miesiąca będzie zupełnie odnowiony. Zgodnie z sugestiami młodych użytkowników, stara nawierzchnia obiektu została zastąpiona nową, o lepszych parametrach. W tej chwili czekamy na transport relingów i innych urządzeń, które ustawione zostaną na miejscu starych elementów wyposażenia.

 

Źródło i foto/ UM Mława

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: