DRAMATURGIA, EMOCJE I WALKA MŁAWIANKI W MAKOWIE!!!

Fantastyczny powrót Mławianki Mława. Walka, emocje czerwona kartka i końcowa wygrana 3:2. Mateusz Stryjewski bohaterem! Strzelił bramkę dającą zwycięstwo w ostatniej akcji meczu!

Trener zdecydował się na dwie zmiany w stosunku do ostatniego meczu. Za Tworka i Chyzhyka zagrali od pierwszej minuty Wodzyński i Piasecki. Pierwsza połowa nie należała do udanych. Po fatalnym błędzie Michała Stryjewskiego bramkę dla gospodarzy strzelił Kacper Matusiak. Podopieczni Kownackiego nie wyszli z szatni, bo w 46 minucie było już 2:0. Wydawało się, że jest już po meczu. Zaczął się jednak koncert Mławianki. Mateusz Stryjewski nie wykorzystuje jeszcze sytuacji sam na sam. Za chwilę zostaje jednak faulowany w polu karnym a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienia Krzysztof Dąbkowski. W dalszym fragmencie meczu Mławianka osiąga bardzo dużą przewagę, atakuje rywali. Efektem walki jest rozcięcie łuku brwiowego u Michała Stryjewskiego, zawodnik pozostaje jednak na boisku. W końcu udaje się zdobyć bramkę wyrównującą. Po asyście Krzysztofa Dąbkowskiego do siatki trafia Maciej Rogalski, który w dzisiejszym spotkaniu został przesunięty do pomocy. W ostatniej akcji meczu to właśnie On dogrywa do Matusza Stryjewskiego, który pakuje piłkę do bramki i zapewnia trzy punkty Mławiance Mława. W końcówce Gąsiorowski obejrzał jeszcze czerwoną kartkę, za dwie żółte. Bohaterami meczu zostają Matusz Stryjewski, Maciej Rogalski i Krzysztof Dąbkowski. Cała drużyna zasługuje jednak na wielkie uznanie. Zespół wskakuje w tej chwili na 9 miejsce w tabeli.

Makowianka Maków Maz. – Mławianka Mława 2:2 (1:0)

39′ Kacper Matusiak                                         55′ Krzysztof Dąbkowski – k

46′ Jakub Tyska                                                 78′ Rogalski Maciej