DWIE OSOBY RANNE! POLICJA PROWADZI CZYNNOŚCI I APELUJE

DWIE OSOBY RANNE! POLICJA PROWADZI CZYNNOŚCI I APELUJE

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ranne zostały dwie osoby. Do zdarzenia doszło w piątek o godz. 15 na drodze krajowej nr 7 w Uniszkach Zawadzkich. Policja apeluje o ostrożność.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem marki BMW, 26-letni mieszkaniec pow. mławskiego , wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na krajową siódemkę, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w forda fiestę. Fordem podróżowało małżeństwo, mieszkańcy pow. mławskiego. 58-letni kierowca forda oraz 55-letnia pasażerka, z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Kierujący byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP  w Mławie.

Według Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020, do najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców należy nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie, brawura mogą doprowadzić do groźnego wypadku. Włączając się do ruchu, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zachowaj szczególną ostrożność. Ocena sytuacji :„uda się, zdążę” lub „widzi mnie to zwolni” – to poważny błąd. Nie ryzykuj. Nie jesteś na drodze sam. Bądź odpowiedzialny za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło i foto: KPP Mława

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: