Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Dysk zaprojektowany przez Piotra Małachowskiego pochodzącego z Żuromina

Jedna z polskich firm zaprezentowała nowe dyski lekkoatletyczne własnej produkcji, które powstały przy współpracy z Piotrem Małachowskim – wicemistrzem olimpijskim z Pekinu i Rio.

Piotr Małachowski od dawna ma w polskim sporcie status legendy. Przez ponad dekadę utrzymuje się w światowej czołówce rzutu dyskiem. Był mistrzem świata, zdobywał medale igrzysk olimpijskich, a jego rekord życiowy 71,84 metra to szósty najlepszy wynik w historii.

Taki status i doświadczenie 37-latka postanowili wykorzystać polscy przedsiębiorcy. Producent sprzętu lekkoatletycznego właśnie wypuścił na rynek dysk sygnowany nazwiskiem rekordzisty kraju.

Malachowski Discus waży dokładnie 2000 gramów – tyle ile wymagają przepisy. Z zewnątrz jest obudowany ocynkowaną stalą, w środku natomiast wypełniony drewnianym, prasowanym pod ciśnieniem fornirem. Podobno Piotr brał udział przy procesie projektowania.

Przypomnijmy, że dyskobol pochodzi z Żuromina. Tam stawiał swoje pierwsze kroki w sporcie.

Urodził się 7 czerwca 1983 roku w Żurominie. Uprawia rzut dyskiem od 13 roku życia. Jego talent odkrył nauczyciel wychowania fizycznego Bernard Jabłoński. Jako pierwszy dał mu do ręki szkolny dysk i pokazał, jak rzucać. Jednym z pierwszych rzutów młody adept wybił tylną szybę w “maluchu” – dysk przeleciał przez szkolne ogrodzenie i uderzył w szybę zaparkowanego samochodu. Jako 15-latek trafił do szkoły sportowej z internatem w Ciechanowie. Uwierzył w hasło, które przekazał mu pierwszy trener, że ciężka praca zawsze popłaca. Reprezentował kolejno: WKS Ciechanów, Skrę Warszawa, AZS AWF Warszawa i obecnie Śląsk Wrocław.

Małachowski w przyszłym roku zamierza po raz ostatni wystąpić w igrzyskach olimpijskich. Niedawno przeszedł zabieg czyszczenia kolana, żeby to mogło wytrzymać jeszcze jeden sezon obciążeń treningowych. Polak deklarował wcześniej, że pożegnalny rzut odda w memoriale Kamili Skolimowskiej.

Źródło: piotr-malachowski.pl, Przegląd Sportowy

Foto: pixabay

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: