EMERYCIE, JAK ZMIENI SIĘ KWOTA TWOJEJ TRZYNASTKI?

EMERYCIE, JAK ZMIENI SIĘ KWOTA TWOJEJ TRZYNASTKI?

Emeryci na pewno będą zadowoleni. Trzynasta emerytura wzrośnie w 2021 r. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami w przyszłym roku otrzymają 1300 zł brutto w ramach dodatkowego świadczenia.

Jak podaje Super Express, szykuje się podwyżka trzynastej emerytury. Dodatkowe świadczenie, które zostanie wypłacone przez ZUS w maju 2021 r., ma wynieść 1300 zł brutto, czyli o 100 zł więcej niż w tym roku. Podwyżka oznacza, że seniorzy otrzymają 1070 zł netto po odliczeniu podatku i składki na ubezpieczenie. W 2020 r. wartość trzynastej emerytury “na rękę” wyniosła 981 zł – podaje bankier.pl.

W związku z tym, że emerytura jest cyklicznie waloryzowana resort rodziny, pracy i polityki społecznej przewiduje podwyżkę popularnej “trzynastki” o kolejne 100 zł.

“Mam ogromną nadzieję, że podniesiemy o 100 zł minimalną emeryturę od przyszłego roku. Wyniosłaby ona wtedy 1300 zł” – wyznał w rozmowie z Super Expressem wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Automatycznie “trzynastka” wskoczy na taką samą kwotę.

Źródło: biznesinfo

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: