Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Facebook zdominował rynek social media. Należy do najbogatszych spółek na świecie

Facebook – gigant social media, którego wartość rynkowa przeraża. Generuje ogromne przychody. Jest największym graczem na rynku social media. W skład spółki wchodzi wiele innych podmiotów!

Facebook nie zajmuje się jakąkolwiek produkcją, a jedynie operuje naszymi danymi i pozwala na szybką i wygodną komunikację. Biorąc pod uwagę ten fakt, wcale nie jest oczywiste, że należy on do najbogatszych spółek na świecie. Według listy Global 500 zajmuje on zaszczytne 104. miejsce pod kątem przychodów.

Aktualnie Facebook obecny jest w niemalże każdym państwie na świecie, a bez niego nasza rzeczywistość wyglądałaby zupełnie inaczej. Nie tylko ze względu na brak jednego z najlepszych narzędzi komunikacyjnych – Messengera. Do Facebooka należy znacznie większa część social media. Mowa tu o tak ogromnych graczach, jak Instagram i WhatsApp.

Instagram należy do Facebooka od 2012 roku. Jest to serwis społecznościowy, którego nie trzeba przedstawiać. Służy przede wszystkim do dzielenia się treściami wizualnymi – zdjęciami, krótkimi filmami. Na początku nie był on specjalnie rozpoznawalny. Ostatecznie udało się zyskać na jego wartości – i to dużo. Facebook wykupił ten serwis za 1 miliard dolarów. Aktualnie Instagram wart jest około 100 miliardów dolarów, co daje 100-krotny wzrost w niespełna 8 lat.

WhatsApp został stworzony przez Jana Kuoma i Briana Actona. Pracowali oni dla firmy Yahoo, później jednak zrezygnowali ze współpracowania z nią i postanowili stworzyć coś własnego. Powstała więc aplikacja, która miała być alternatywą dla połączeń SMS. WhatsApp okazał się nie lada sukcesem – na tyle interesującym, że Facebook zdecydował się przyłączyć go do swojej spółki.

Najnowsze nabytki Facebooka Oculus VR i GIPHY. To nie wszystko. Jest to spółka, która nie waha się inwestować w ciekawe startupy i innowacyjne przedsięwzięcia. W tym momencie do Facebooka należy prawie 60 firm, które funkcjonują w różnych sektorach. Liczba ta dynamicznie się zmienia wraz z dołączaniem do imperium nowych podmiotów.

Źródło: speedtest.pl

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: