Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Figura św. Michała Archanioła pochodząca z Włoch, stanęła w kościele w Szreńsku

Figura św. Michała Archanioła, pochodząca z Gargano we Włoszech, stanęła w kościele parafii św. Wojciecha w Szreńsku, staraniem proboszcza ks. kan. mgr. Jana Żółtowskiego. 

W parafii pw. św. Wojciecha w Szreńsku od kilku lat żywy jest kult św. Michała Archanioła: modlitwa do niego jest odmawiana podczas każdej Mszy św. Stąd powstał pomysł,  aby do parafii sprowadzić figurę tego Świętego. Udało się to zrealizować za pośrednictwem ojców michalitów z Marek koło Warszawy, którzy pomogli w sprowadzeniu figury Świętego z włoskiego Gargano – miejsca jego objawień. Figura stanowi dar parafialnego kręgu Domowego Kościoła.

  • Figura św. Michała Archanioła, mierząca 1 metr, stanęła w kościele w ołtarzu bocznym. Prosimy Świętego, aby ożywił wiarę w pandemii, uchronił od duchowego koronakryzysu, uchronił od zła. Mamy nadzieję, że ten przełożony wojsk anielskich wesprze nas w walce ze złymi duchami i niewiarą – przekazał ks. kan. Jan Żółtowski, proboszcz parafii Szreńsk.    

Poświęcenia figury św. Michała Archanioła dokonał ks. kan. Jarosław Mokrzanowski, sekretarz Biskupa Płockiego, dyrektor Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Metanoia” w Płocku.

  • Wiara to nie tylko przyjęcie w zaufaniu tego, co Pan Bóg objawił, ale to także współpraca z łaską Bożą, aby zmieniać swoje życie. Wierzymy, że Bóg posyła swoich aniołów z konkretną misją i zadaniem. Wierzymy w prawdy wiary zapisane w katechizmie, ale starajmy się uwierzyć, jak ważna jest osobista relacja z Bogiem – podkreślił podczas Mszy św. w Szreńsku.

Dodał, że uczestnictwo w egzorcyzmach i widok manifestacji Złego, nie jest właściwą drogą do budowania wiary – „to nie jest droga wyjścia z niewiary w relację z Bogiem”. Jedną z definicji wiary jest ta, że przemiana życia dokonuje się, jeśli człowiek współpracuje z łaską Bożą, przyjmowaną w sakramentach, na przykład sakramencie pokuty.

  • Niech Matka Boża, której orędownictwa szukamy w różańcu i św. Michał Archanioł wyproszą łaskę pokoju i wspierają w pomnażaniu dobra – życzył ks. Jarosław Mokrzanowski.

Uroczyste poświęcenie figury św. Michała Archanioła w Szreńsku odbyło się 29 września br., we wspomnienie liturgiczne świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 

źródło i foto/Diecezja Płocka

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: