Iłowo – Osada. Dwóch mężczyzn w posiadaniu marihuany i amfetaminy

Iłowo – Osada. Dwóch mężczyzn w posiadaniu marihuany i amfetaminy

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z działdowskiej jednostki policji zatrzymali dwóch mieszkańców z gminy Iłowo-Osada. Posiadali narkotyki i będą się tłumaczyli przed sądem. Nad nimi widmo kary do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (11.07.2020r.) w miejscowości Iłowo – Osada patrol prewencji zatrzymał 25-letniego mieszkańca gminy Iłowo-Osada i 26-letniego iłowianina, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Policjanci ujawnili u starszego z mężczyzn dwa zawiniątka z amfetaminą i marihuaną, u młodszego – po jednym woreczku z białym proszkiem i suszem marihuany. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 50 gramów narkotyków, które posiadali obaj mężczyźni.

Mieszkańcy gminy Iłowo-Osada trafili do policyjnych pomieszczeń celem złożenia wyjaśnień. Usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 25-latek nielegalnego posiadania amfetaminy i marihuany, 26-latek dodatkowo udzielenia substancji psychotropowej i środka odurzającego.

W poniedziałek (13.07.2020r) wobec 26-latka z Iłowa-Osady Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Za posiadanie substancji psychoaktywnych i środków odurzających sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Tej samej karze podlega ten, kto takich substancji czy środków wbrew przepisom ustawy udziela innej osobie.

Źródło: KPP Działdowo

Foto: Stay Regular z Pixabay

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: