Inwazja azjatyckich biedronek. Stanowią zagrożenie dla ludzi

Inwazja azjatyckich biedronek. Stanowią zagrożenie dla ludzi

Azjatyckie biedronki w ciągu około 20 lat rozprzestrzeniły się w Europie oraz w Ameryce Północnej. Ostatnie ciepłe dni spowodowały, że wiele osób może obserwować prawdziwą inwazję azjatyckich biedronek. Najczęściej można je zaobserwować przy oknach w nasłonecznionych miejscach. Dzieje się tak, gdyż biedronki uaktywniły się i zaczęły szukać miejsca do zimowania. Najczęściej ukrywają się w ścianach, ciepłych szczelinach bądź we framugach okien.

Gatunek ten jest zagrożeniem nie tylko dla rodzimych biedronek, ale może być także niebezpieczny dla ludzi. Azjatyckie biedronki mogą gryźć, a dodatkowo w przypadku zagrożenia wydzielają płynny obronne, które mogą być niebezpieczne dla alergików. Poza tradycyjnymi objawami alergicznymi, jak chociażby świąd oczu czy zaczerwienie, w skrajnych przypadkach może się to skończyć trudnościami z oddychaniem.

Co gorsze, biedronki nie różnią się na pierwszy rzut oka od polskich biedronek. Ich długość wynosi od pięciu do ośmiu milimetrów, z kolei liczba kropek od 0 do 23. Jedynym rozwiązaniem, aby ochronić się przed biedronkami jest zamknięcie oraz uszczelnienie okien. Innym wyjściem jest zamontowanie moskitier.

 

Źródło/next.gazeta.pl

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: