Jak schudnąć po świętach?schudnięcie jest o wiele łatwiejsze, niż Ci się wydaje.

Jak schudnąć po świętach?schudnięcie jest o wiele łatwiejsze, niż Ci się wydaje.

Żeby schudnąć po świętach, wystarczy przestrzegać kilku zasad, zapomnij o dietach-cud. Żeby schudnąć i uniknąć efektu jo-jo, należy raz na zawsze zmienić nawyki żywieniowe. Zamiast katować się dietami, które przyniosą krótkotrwały efekt, zmień styl życia i wybierz sposób odżywiania, który zostanie z tobą już na zawsze.

Jeśli uwielbiasz makaron i chleb, nie przechodź na dietę białkową czy ketogeniczną. Choć szybko osiągniesz efekt, pokusa zjedzenia czegoś “niedozwolonego” będzie zbyt duża. Zamiast zjadać ogromną porcję makaronu pszennego z tłustym sosem, przygotuj sałatkę na bazie szpinaku i surowych warzyw z dodatkiem makaronu pełnoziarnistego. Odchudzanie nie musi oznaczać rezygnowania z przyjemności. By schudnąć po świętach, należy myśleć nie tylko o tym, co jeść, a czego sobie odmawiać. Kluczem w utrzymaniu szczupłej sylwetki jest nawadnianie organizmu.

Żeby schudnąć po świętach, nie musisz jeść pięciu posiłków dziennie. Kluczem w odchudzaniu jest deficyt kaloryczny, czyli spalanie większej liczby kalorii niż ta dostarczana z pożywienia. Jeśli chcesz schudnąć, musisz słuchać własnego ciała i wybrać sposób odżywiania, który dostarczy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a przy tym będzie łatwy w utrzymaniu.

Jeśli nie lubisz przekąsek między posiłkami, jedz trzy większe posiłki w ciągu dnia zamiast pięciu małych. Jedz wtedy, kiedy odczuwasz głód, nie wtedy, kiedy dzwoni budzik i przypomina o posiłku. Każdy organizm jest inny, dlatego to, co sprawdza się u jednej osoby, okaże się nieskuteczne u innej.

Jeśli chcesz schudnąć, a przy tym zachować zdrowie – musisz jeść warzywa i owoce. Zgodnie z najnowszą piramidą żywienia opracowaną przez WHO to właśnie one są najważniejszymi produktami spożywczymi i powinny stanowić podstawę naszej diety. Włączenie do jadłospisu większej ilości warzyw i owoców nie jest takie trudne. Wystarczy, że będą stanowić połowę każdego twojego posiłku.

Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: