Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

JAK SOBIE PORADZIĆ Z SAMOCHODEM ZIMĄ?

Wsiadając do samochodu w mokrych butach, sprawiamy, że powstaje w nim wilgoć. Szczególnie często zdarza się to w okresie zimowym. Można ją zlikwidować, zostawiając w samochodzie żwirek dla kota wsypany do materiałowego woreczka. Proste, ale działa!

By zapobiec przymarzaniu drzwi, warto zabezpieczyć znajdujące się na nich uszczelki odpowiednimi preparatami na bazie silikonów. Preparat należy nałożyć na wcześniej oczyszczone uszczelki.

Sprawdźmy poziom naładowania akumulatora za pomocą miernika elektronicznego lub obciążeniowego. Prawidłowe wartości to: 12,5-12,7 V (napięcie spoczynkowe na zaciskach sprawnej baterii), 13,9-14,4V (napięcie ładowania). W przypadku niższych wartości, doładujmy akumulator za pomocą prostownika.

Akumulator w temperaturze +25 stopni ma 100% pojemności, jednak, gdy temperatura spadnie do 0, traci nawet 20% swojej efektywności. Dzieje się tak, ponieważ elektrolit w niskiej temperaturze traci zdolność do magazynowania energii. Niskie temperatury sprawiają, że olej silnikowy gęstnieje, a co za tym idzie – konieczna jest większa moc do rozruchu silnika.

Kierowcy, którzy zapominają o wymianie płynu na zimowy, są często zmuszeni udrożnić układ spryskiwaczy. Zdarza się również, że zamarznięty płyt zwiększa swoją objętość i trwale niszczy węże i zbiornik na płyn. Jak uniknąć tego problemu? Wystarczy wymienić płyn na zimowy jeszcze zanim temperatura spadnie do 0.  Letni płyn zamarza już w temperaturze 0 stopni Celsjusza. Zimowy płyn na bazie alkoholu zamarza w temperaturach znacznie poniżej zera.

W zmaganiach ze szronem pomaga odmrażacz do szyb. Z jego pomocą możesz znacznie ułatwimy sobie pracę ze skrobaczką, nawet po mroźnej nocy.

Jeśli chcemy ułatwić sobie poranną walkę z odśnieżaniem pojazdu, postarajmy się zaparkować swój samochód tak, by był skierowany maską na wschód. Ciepło wschodzącego słońca nieco roztopi zalegający śnieg i lód.

Aby uniknąć przymarzania wycieraczek, po zaparkowaniu samochodu unieśmy je w górę. Warto o tym pamiętać kiedy przed dłuży okres nie będziemy użytkować pojazdu. Można także kupić specjalne pokrowce.

 

Źródło/motofakty.pl

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: