Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

JECHAŁ PIJANY I WJECHAŁ W APTEKĘ

W ciągu minionego weekendu, mławscy policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących, jeden z nich wjechał w drzwi apteki, inny stracił panowanie nad samochodem i dachował. Rekordzista miał w organizmie ponad 2,60 promila alkoholu. Pijanym kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

W niedzielę rano, mławska policja została powiadomiona o uszkodzeniu drzwi apteki przy Al. Piłsudskiego w Mławie. Zdarzenie zarejestrował monitoring. Okazało się, że młody mężczyzna wsiadł do samochodu marki Hyundai Tucson, zaparkowanego w pobliżu bloku i wjechał w drzwi apteki. Jak ustalili policjanci, samochodem kierował 19-letni mieszkaniec Ciechanowa. Wcześniej pił alkohol ze swoimi znajomymi w Mławie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Także w niedzielę, o godz. 14.00, w Kosinach Bartosowych, policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Jak ustalono, kierujący samochodem marki BMW X3, 38- letni mieszkaniec pow. mławskiego, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze. Samochód wywrócił się na bok, kierowca wypadł z kabiny. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie.

W piątek oraz ciągu weekendu policyjne patrole zatrzymały jeszcze czterech innych nietrzeźwych kierujących:

W piątek, o godz. 7:25 na ul. Padlewskiego w Mławie, zatrzymano kierującego samochodem marki Citroen Berlingo. 61-letni mławianin miał w organizmie ponad promil alkoholu.

W sobotę, o godz. 14.45 w Windykach, interweniujący patrol zatrzymał kierującego samochodem marki Audi 80. 43-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,60 promila alkoholu.

Również w sobotę, o godz. 23.30, na drodze relacji Mława – Łomia, patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki VW Passat. Mieszkaniec Ukrainy miał w organizmie ponad 2,40 promila alkoholu. Policję zaalarmował przypadkowy świadek.

W niedzielę, o godz. 1.30 w nocy, interweniujący patrol policji zatrzymał na ul. Słowackiego w Mławie, kierującego samochodem marki Mercedes Benz. 40-letni mławianin miał w organizmie ponad 1,40 promila alkoholu. Jak się ponadto okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania.

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie, dlatego tak ważna jest społeczna reakcja oraz zero tolerancji wobec osób, które wsiadają za kierownice po alkoholu. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu, powiadom policję, dzwoniąc pod numer 112. Takie zgłoszenie można przekazać anonimowo. Wystarczy tak niewiele, by zapobiec niebezpiecznej sytuacji.

Obraz może zawierać: niebo, drzewo, samochód i na zewnątrz
ŹRÓDŁO:KPP MŁAWA

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: