Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

KALENDARZ DNI WOLNYCH, ŚWIĄT I DŁUGICH WEEKENDÓW W 2021 ROKU

Kalendarz dni wolnych od pracy 2021 i daty, kiedy wypadają święta, długie weekendy i ferie pozwalają wcześniej zaplanować nam urlopy czy wyjazdy. Sprawdzamy, kiedy wypadają długie weekendy oraz święta i dni ustawowo wolne od pracy i od szkoły w 2021 roku, a także kalendarz ze szczegółowymi datami.

STYCZEŃ:

1 stycznia (piątek) – Nowy Rok
6 stycznia (środa) – Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
STYCZEŃ/LUTY:

Ferie zimowe, czyli dni wolne dla uczniów w 2021 roku wypadają odpowiednio w zależności od województwa:

dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie: 18 stycznia – 31 stycznia 2021 r.
podlaskie, warmińsko-mazurskie: 25 stycznia – 7 lutego 2021 r.
lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie: 1 lutego – 14 lutego 2021 r.
kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie: 15 lutego – 28 lutego 2021 r.

KWIECIEŃ:

4 kwietnia (niedziela) – Wielkanoc
5 kwietnia (poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny
Oznacza to, że w kwietniu dni wolne od pracy 2021 dają nam tzw. długi weekend kwietniowy od 3 do 5 kwietnia. Wiosenna przerwa świąteczna, czyli dni wolne od szkoły w 2021 roku wypadają w dniach 1 kwietnia – 6 kwietnia (dokładne terminy zależą od danej placówki).

MAJ:

1 maja (soobota) – Święto Pracy
3 maja (poniedziałek) – Święto Konstytucji 3 Maja
Długi weekend majowy 2021, jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku, wypada od 1 maja do 3 maja 2021. Dni wolne od pracy w tym miesiącu niestety nie układają się zbyt korzystnie, dlatego będzie to tylko krótka przerwa od obowiązków. Za święto w sobotę będzie można odebrać dzień wolny.

CZERWIEC:

3 czerwca (czwartek) – Boże Ciało
Jeśli skorzystamy z dodatkowego dnia urlopu w piątek, 4 czerwca, będziemy mogli cieszyć się kolejnym długim weekendem – tym razem będzie to długi weekend czerwcowy 2021.

SIERPIEŃ:

15 sierpnia (niedziela) – Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

LISTOPAD:

1 listopada (poniedziałek) – Wszystkich Świętych
11 listopada (czwartek) – Święto Niepodległości
Ostatnia okazja na długi weekend w 2021 roku to listopad. Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada wypada w poniedziałek, co daje nam 3 dni wolnego razem z ostatnim weekendem października.

GRUDZIEŃ:
25 grudnia (sobota) – Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia (niedziela) – Boże Narodzenie (drugi dzień)

Jeśli chodzi o dni wolne od szkoły 2021, uczniowie mogą liczyć także na dodatkowe terminy, między innymi z powodu święta szkoły lub innych ważnych uroczystości. Studenci mogą liczyć na przerwę od zajęć dzięki juwenaliom, które są organizowane najczęściej na przełomie maja i czerwca. W te dni zwykle ustalane są tzw. godziny rektorskie. Informacji należy szukać na stronach internetowych szkół lub na tablicach ogłoszeniowych.

Źródło: radiozet.pl

Foto: tigerlily713 z Pixabay

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: