KARY JUŻ NIE 500, A 5000 zł

KARY JUŻ NIE 500, A 5000 zł

Podczas briefingu prasowego minister środowiska Michał Woś zapowiedział, że zmianie ulegnie wysokość kary za zaśmiecanie lasu. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować. Resort planuje podniesienie kary za takie zachowania z obecnych 500 zł do 5000 zł.

Każdy z nas chce mieć czysty las do którego może się wybrać z rodziną na spacer. Do tej pory nieodzownym elementem leśnego krajobrazu jest miejsce w którym leżą pozostawione śmieci. Te skandaliczne zachowania są dość trudne do wyłapania, ale rządzący mają na te osoby plan. Woś podkreślił, że w pierwszej kolejności należy postawić na zwiększenie skuteczności wykrywania skandalicznych zachowań, stąd pomysł znaczącego zwiększenia liczby fotopułapek w lasach.

Z danych podanych przez ministra środowiska wynika, że obecnie funkcjonuje 2 tys. pułapek a jeszcze w tym roku ich liczba ma wzrosnąć do 5 tys., co ma kosztować 1 mln zł. Z kolei w przyszłym roku Ministerstwo Środowiska zaplanowało przygotowanie kolejnych 5 tys. pułapek, a także dodatkowy sprzęt do obserwacji (np. drony). I do tego 10-krotne podniesienie kary, podaje portal biznes.info.

Być może to ograniczy haniebne zachowania osób, które idąc na skróty pozbywają się swoich odpadów pozostawiając je nielegalnie w pobliskich  lasach.

 

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: