KIEROWAŁ CIĄGNIKIEM MIAŁ PONAD 1,7 PROMILA ALKOHOLU W ORGANIZMIE

KIEROWAŁ CIĄGNIKIEM MIAŁ PONAD 1,7 PROMILA ALKOHOLU W ORGANIZMIE

Wakacyjny weekend – kolejni nietrzeźwi za kierownicą
Pomimo zapowiadanych, wzmożonych kontroli na drogach, wciąż nie brakuje kierowców pod wpływem alkoholu. Coraz częściej policja otrzymuje także zgłoszenia, dotyczące nietrzeźwych kierujących od przypadkowych świadków. W miniony, wakacyjny weekend mławscy policjanci zatrzymali czterech pijanych kierowców.
Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Dzieje się tak, pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego.
W piątek, ok. godz. 20.30, w związku ze zgłoszeniem anonimowym, interweniujący patrol zatrzymał na drodze relacji Bońkowo Podleśne – Wróblewo, 32-letniego mieszkańca gm. Radzanów. Kierował on ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 1,70 promile alkoholu. Ponadto posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
W niedzielę, o godz. 11.50 w miejscowości Konopki, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-letniego mieszkańca gm. Stupsk, który kierował samochodem marki Opel Vectra będąc w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 0,90 promile alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
Źródło: KPP Mława
Foto: Charles Echer z Pixabay

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: