KIEROWCA SIĘ ,,ZAGAPIŁ” – DO SZPITALA TRAFIŁO DWOJE DZIECI

KIEROWCA SIĘ ,,ZAGAPIŁ” – DO SZPITALA TRAFIŁO DWOJE DZIECI

W sobotę,  na mławskiej obwodnicy drogi krajowej nr 7 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Kierowca passata nie wyhamował przed kolumną aut, tłumaczył policjantom, że „się zagapił”.Do szpitala trafiło dwoje małych dzieci.

Jak wynika z ustaleń policji, kierujący samochodem marki VW Passat, 20-letni mieszkaniec Helu, jadąc w kierunku Warszawy, nie zdołał zahamować przed kolumną pojazdów i uderzył w tył jadącego przed nim samochody marki Renault Megane Scenic. W wyniku tego uderzenia kierowca renault najechał na tył samochodu marki Peugeot 508. Renault kierował 33-letni mieszkaniec Warszawy, w samochodzie znajdowało się troje pasażerów, w tym dwoje małych dzieci w wieku rok i 3 miesiące oraz 3 lata. Dzieci podróżowały w fotelikach. Zostały przewiezione do szpitala w Ciechanowie. W samochodzie marki Peugeot, którym kierowała 29-letnia gdańszczanka także podróżowały dzieci ( 2 i 4 lata). Kierowca i pasażerowie peugeota nie odnieśli obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Chwila nieuwagi, braku koncentracji, niedostosowania prędkości do warunków na drodze – to czynniki , które doprowadziły do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Wypadki, w których biorą udział dzieci, to najbardziej przykre ze zdarzeń. Wsiadając za kierownicę auta, pamiętaj że odpowiadasz nie tylko za własne bezpieczeństwo ale także innych uczestników ruchu drogowego, pasażerów – w tym także dzieci. Twoja brawura, nieuwaga może zakończyć się tragedią zupełnie przypadkowych osób.  

 

 

 

Źródło/KPP w Mławie

Foto/KPP w Mławie

Opracowanie/ własne

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: