KIEROWCA SKODY POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ W RADZANOWIE

KIEROWCA SKODY POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ W RADZANOWIE

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku, w którym ranny został 53-letni rowerzysta. Do zdarzenia doszło wczoraj, o godz. 7.20 na ul. Mławskiej w Radzanowie, w okolicy mostu. Policja apeluje o ostrożność na drodze.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu wypadku, kierujący skodą, 54-letni mieszkaniec Żuromina, jadąc w kierunku Mławy, na zjeździe z mostu, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. Rowerem jechał 53-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W wyniku potrącenia upadł na jezdnię i doznał obrażeń głowy. Kierowca skody wezwał służby ratunkowe i udzielił rowerzyście pierwszej pomocy. Był trzeźwy. Jak tłumaczył interweniującym policjantom, podczas zjazdu z mostu oślepiło go słońce i nie widział rowerzysty. Ranny rowerzysta został przewieziony do szpitala w Mławie, gdzie pozostał na obserwacji. Kierowca skody był trzeźwy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – kierowca ma obowiązek dostosować prędkość i zachować szczególną ostrożność, gdy warunki na drodze są utrudnione. Dotyczy to nie tylko opadów deszczu, zapadającego zmroku czy miejscowego zamglenia ale także oślepiającego słońca. Chwila nieuwagi może doprowadzić do wypadku.

 

Źródło i foto/KPP w Mławie

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: