KIEROWCY POD WPŁYWEM ALKOHOLU W DZIAŁDOWIE

KIEROWCY POD WPŁYWEM ALKOHOLU W DZIAŁDOWIE

Pijani kierowcy zatrzymani podczas weekendu w Działdowie.

W miejscowości Działdowo mieszkańcy jednego z osiedli zatrzymali w rejonie garaży pojazd marki Fiat Punto, którym kierował 50-letni działdowianin. Mieszkańcy podejrzewali, że mężczyzna może znajdować się pod znacznym działaniem alkoholu. Nie pomylili się. Powiadomiony o zdarzeniu, skierowany na miejsce policyjny patrol potwierdził, że 50-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy Punto. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych celem wytrzeźwienia.

2,5 promila alkoholu w organizmie miał również 29-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Działdowa w czasie, gdy ten kierował autem marki Mercedes. Wcześniej policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pojazdu marki Mercedes, którego kierowca jechał jedną z ulic w Działdowie pod prąd. Zatrzymany to 29-letni obywatel Ukrainy. Także w tym przypadku, policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i umieścili go w policyjnym areszcie celem wytrzeźwienia.

Obaj mężczyźni, 50 i 29-latek usłyszą zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa minimum 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Działdowo

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: