Kilka prostych trików na piękne stopy

Kilka prostych trików na piękne stopy

Mamy już piękną letnią pogodę, która sprzyja odkrywaniu się. Odsłaniamy nie tylko ciało ale również i stopy. Dla wielu stopy to nie mały problem z którym sami nie potrafią sobie poradzić. Żeby wyglądały dobrze i ładnie nie musisz koniecznie udać się do kosmetyczki. Ten kto nie ma czasu na wizyty w salonach piękności albo najzwyczajniej brak mu kasy, niech zrobi to sam w domu. To proste, zobacz jak się za to zabrać.

1. Zacznijmy od przygotowania dla nich kąpieli (najlepiej w misce)

Do miski z ciepłą wodą dodaj garść soli kosmetycznej. Najlepsze są kompozycje oparte na soli z Morza Martwego, wyjątkowo bogatej w składniki mineralne, ale może też być zwykła sól kuchenna. Słona kąpiel działa odświeżająco, pomaga w walce z obrzękami, ujędrnia skórę.

Jeśli nie lubisz kąpieli solnych, możesz do wody dolać trochę płynu pod prysznic lub kilka kropli oliwy, olejku o właściwościach nawilżających – chodzi o to, by zmiękczyć naskórek i zrelaksować się. Nie trzymaj stóp w ciepłej wodzie dłużej niż 15 minut, bo skóra i paznokcie za bardzo rozmiękną

2.Wygładź ich skórę

Osusz stopy i patyczkiem do pedicure odsuń skórki, a rozpulchniony naskórek wygładź drobnoziarnistą tarką lub peelingiem. Najlepiej użyj peelingu przeznaczonego specjalnie do stóp.

Są to preparaty zwykle zawierające drobiny pumeksu lub kryształy soli i aromatyczne olejki – polerują naskórek, jednocześnie go odżywiając. Na koniec posmaruj stopy kremem, który je nawilży i zmiękczy. Nanieś go na skórę i wmasuj. Głaszcz stopy, uciskaj kciukami. Nie śpiesz się – taki masaż dodatkowo poprawi krążenie i wspaniale odpręży.

3. Nawilżanie skóry stóp

Przesuszona skóra stóp ma tendencje do szybkiego rogowacenia, więc żeby temu zapobiec, dbaj o jej dobre nawilżenie. Rano użyj kremu natłuszczającego, który odbuduje płaszcz hydrolipidowy skóry i zapobiegnie jej wysuszaniu. Natomiast wieczorem na umyte stopy nałóż odżywczą maskę, poczekaj, aż się wchłonie, i załóż bawełniane skarpety. Kiedy rano je zdejmiesz, przekonasz się, że skóra jest gładka, miękka i nawilżona.

4.Pamiętaj o paznokciach

Do obcinania paznokci najbardziej odpowiednie są cążki mające zaokrągloną powierzchnię tnącą. Dzięki temu nie powodują pękania płytki, która jest znacznie twardsza niż u rąk.Skróć paznokcie tak, by odrobinę wystawały poza opuszki palców – mają je bowiem chronić przed urazami. Boki płytki opiłuj, lekko je zaokrąglając – ale ostrożnie, bo jeśli zrobisz to zbyt głęboko, paznokcie zaczną boleśnie wrastać w ciało. Następnie usuń zgrubiały naskórek ścierając go specjalną tarką.Pomaluj na ulubiony kolor lub bezbarwnym lakierem do paznokci.Teraz możesz śmiało zakładać sandały bez obawy o wygląd swoich stóp 🙂źródło;poradnikzdrowie.pl/opracowanie redkacyjne

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: