Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Kolejny etap odmrażania sportu. Czas na baseny i siłownie!

Polski rząd ogłosił kolejne etapy odmrażania życia społecznego i znoszenia obostrzeń. Dotyczy to również sportu. Wszyscy długo na to czekali. W końcu mławianie będą mogli pójść na siłownię i basen.

Od 6 czerwca do użytku mają zostać uruchomione ponownie obiekty sportowe i rekreacyjne m.in. baseny, siłownie czy kluby fitness. – Przed nami nowa rzeczywistość, w której musimy się nauczyć żyć. Mam tę nadzieję że przy odpowiedniej dyscyplinie będziemy mogli szybko wrócić do normalności. Trzymajmy się jednak zasad, ta walka wciąż trwa – stwierdził premier, Mateusz Morawiecki.

Wszystkie miejsca mają oczywiście działać w zaostrzonym rygorze sanitarnym. – Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i priorytetem jest zdrowie. Jesteśmy w kontakcie ze środowiskiem pływackim. Pani minister Danuta Dmowska-Andrzejuk korzysta ze wsparcia i doświadczenia Otylii Jędrzejczak. Jest ona bowiem specjalistką w zakresie upowszechniania sportu, a także zakresie sportu wyczynowego – informowano już wcześniej w biurze komunikacji ministerstwa sportu.

Szczegóły dotyczące organizacji pracy pływalni, klubów fitness i siłowni mają być dostępne wkrótce. Na łamach portalu Wyborcza.pl mówił jednak o nich Tomasz Groń, dyrektor zarządzający Benefit Systems Oddział Fitness.

Obowiązkowe będą dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz szczegółowe instrukcje postępowania. W zależności od powierzchni lokalu, nałożony zostanie limit osób, mogących jednocześnie w nim przebywać. Aby umożliwić zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy ćwiczącymi, co druga maszyna będzie wyłączona z użytku, a w przypadku zajęć fitness, na podłogach pojawią się oznaczenia, umożliwiające kontrolę dystansu do pozostałych osób. Będzie obowiązywał nakaz używania własnego ręcznika i maty do ćwiczeń. Wszystkie powierzchnie i urządzenia będą regularnie dezynfekowane przez pracowników.

Nadal nie będą działać spa, sauny czy strefy relaksu.

Rząd zezwolił również na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Otwiera to szansę na dokończenie rozgrywek sportowych, m.in. niższych lig piłkarskich. Jak pisaliśmy wcześniej pojawia się szansa na częściowe dokończenie Ligi Okręgowej i wznowienie gry przez Mławiankę Mława. Decyzję w tej sprawie musi podjąć Polski Związek Piłki Nożnej.

Morawiecki odpowiedział też na pytanie o powrót kibiców na stadiony. – Od wielu tygodni jesteśmy w kontakcie ze związkami sportowymi. Pracujemy nad odpowiednim protokołem, by udostępnić obiekty kibicom z zachowaniem odpowiedniego rygoru sanitarnego. Będziemy ogłaszać te informacje, prace trwają. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć dobre wiadomości dla kibiców – stwierdził.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, które obowiązywać będą od 30 maja, maseczki nie będą obowiązkowe w przestrzeni otwartej i po zachowaniu dystansu między osobami. Powoduje to brak obowiązku noszenia maseczki np. w czasie biegania czy jazdy na rowerze.

Źródło: gov.pl, KPRM

Foto: siemiano

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: