Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Koniec obowiązku noszenia maseczek, izolacji i kwarantanny

Od 28 marca zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust, z wyjątkiem podmiotów leczniczych – powiedział podczas czwartkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia od poniedziałku zniesione zostaną również: izolacja domowa, kwarantanna dla współdomowników i kwarantanna graniczna.

“Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania – pierwsze z nich to zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Tutaj bardzo ważnym zastrzeżeniem jest fakt, że zniesienie nie dotyczy podmiotów leczniczych” – powiedział szef MZ.
Powiedział, że bez względu na to, czy mówimy o pracownikach, czy o pacjentach podmiotów leczniczych, jest tam obowiązek zakrywania twarzy.
“W pozostałych miejscach takiego obowiązku już od 28 marca nie będzie” – powiedział. Minister zdrowia zastrzegł, że maseczki powinny być używane jednak w sytuacjach, które sami identyfikujemy jako związane ze zwiększonym ryzykiem zakażenia – chodzi np. o duże skupiska ludzi.

Od poniedziałku znosimy izolację domową, kwarantannę dla współdomowników i kwarantannę graniczną – poinformował Niedzielski. “Zakażeni pacjenci będą otrzymywać zwolnienia i będą musieli sami się izolować, mając świadomość zagrożenia. Nie będzie tym zarządzał sanepid” – dodał.

“Znosząc te rozwiązania, mówię o izolacji i o kwarantannie, również chciałbym powiedzieć o dwóch ostrzeżeniach” – zaznaczył.
Wyjaśnił, że pacjenci, u których test wykryje zakażenie koronawirusem, “będą na zwykłych zasadach otrzymywali zwolnienia lekarskie” i “będą, mając świadomość zagrożenia, musieli sami izolować się w domu”.

“Tymi izolacjami nie będzie już zarządzał sanepid” – podkreślił Niedzielski.

 

źródło/PAP

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: