KONTROLE PRĘDKOŚCI! REKORDZISTĄ OKAZAŁ SIĘ 82-LETNI KIEROWCA

KONTROLE PRĘDKOŚCI! REKORDZISTĄ OKAZAŁ SIĘ 82-LETNI KIEROWCA

W miniony weekend mławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem piratom drogowym, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h.

Rekordzistą okazał się 82- letni mieszkaniec Warszawy. Kierujący alfa romeo starszy mężczyzna jechał z prędkością 116 km/h w Uniszkach Zawadzkich. Poza utratą prawa jazdy został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

W Szydłowie, na ul. Mazowieckiej, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego audi a4, 50- letniego mieszkańca  pow. mławskiego. Kierowca jechał z prędkością 102 km/h. Stracił prawo jazdy. Został ukarany mandatem w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi.

W tym samym miejscu prędkość przekroczył także  23-letni mieszkaniec pow. mławskiego, kierujący samochodem marki Audi A4. Młody kierowca jechał z prędkością  107 km/h w terenie zabudowanym. Interweniujący patrol zatrzymał kierującemu prawo jazdy oraz ukarał go mandatem w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole na drogach, gdzie dochodziło już wcześniej do niebezpiecznych zdarzeń oraz tam, gdzie potwierdzono zagrożenie, zgłoszone przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policja apeluje o ostrożność- jesień to szczególny czas, w którym zmienne warunki atmosferyczne, wymagają od kierowców zachowania szczególnej ostrożności. Szybko zapadający zmierzch, opady deszczu, mgła, szare, mgliste poranki nie sprzyjają bezpieczeństwu na drodze. Kierując pojazdem pamiętaj o dostosowaniu prędkości do warunków  jazdy. Jako pieszy zadbaj o swoje bezpieczeństwo używając elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami.

 

Źródło/KPP w Mławie

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: