Kontrole wesel przez policję i sanepid

Kontrole wesel przez policję i sanepid

Od 6 czerwca zostało umożliwione organizowanie wesel z maksymalną liczbą 150 gości. Zgodnie z wytycznymi GIS, najlepiej, by przy stoliku siedziały razem osoby z tej samej rodziny lub z jednego gospodarstwa domowego; jeden kelner powinien obsługiwać nie więcej niż 15 osób.

Takie są wytyczne których należy przestrzegać. Praktyka niestety może okazać się inna. Ostatnimi dniami dużo słyszy się o ogniskach zachorowań na koronawirusa właśnie podczas uroczystości ślubnych.

W rozmowie na portalu RMF24.pl Kraska był pytany, czy rozważane jest zmniejszenie liczby uczestników wesel. Wiceszef MZ stwierdził, że rzeczywiście imprezy rodzinne powodują powstawanie wielu ognisk koronawirusa. Przyznał, że choć ograniczenie liczby uczestników jest rozważane, wystarczające mogło by być przestrzeganie obecnie obowiązującego limitu 150 osób na weselach.

“Jeśli przestrzegalibyśmy tej liczby, ponadto oddzielni kelnerzy do poszczególnych stolików, którzy chodzą w maseczkach, przestrzeganie odległości, dezynfekcji, nie byłoby tylu ognisk po weselach” – powiedział

Zasugerował również, że ktoś powinien to egzekwować a tym kimś powinni być inspektorzy sanitarni albo policja. Jeśli nie organizatorzy sami z siebie nie potrafią się dostosować do nowych wymogów lub w sposób świadomy je łamią, to powinni dostać za to karę w postaci mandatu finansowego.  Czy tak będzie? Zobaczymy.

źródło:PAP/opracowanie redkacyjne

 

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: