KREWKI 74 – LATEK BIŁ ŻONĘ TERAZ POSIEDZI W ARESZCIE!

KREWKI 74 – LATEK BIŁ ŻONĘ TERAZ POSIEDZI W ARESZCIE!

Działdowski Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec mieszkańca gminy Płośnica. Krewki 74-latek jest podejrzany o stosowanie przemocy wobec swojej małżonki. Najbliższe miesiące mężczyzna spędzi za kratkami.

W środę (29. 07. 2020 r.) policjanci z Lidzbarka interweniowali w jednym z domów na terenie gminy Płośnica. Doszło tam do awantury, którą wszczął 74-letni mieszkaniec tej gminy, ubliżając i stosując przemoc fizyczną wobec swojej żony. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wytrzeźwienia i sporządzili Niebieską Kartę. Była to kolejna interwencja Policji wobec mężczyzny w ciągu zaledwie kilku dni. W piątek (31. 07. 2020 r.) Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował tymczasowy areszt wobec 74-latka. Mężczyzna jest podejrzany o to, że, w okresie od 11 marca 2020 r., do chwili zatrzymania znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał ją, poniżał, ośmieszał i krytykował. Mężczyzna wyganiał kobietę z domu, zamykał drzwi i nie chciał jej wpuścić do środka. Ponadto 74-latek stosował przemoc fizyczną wobec małżonki, bił ją, szarpał i kopał. W rodzinie prowadzona była procedura Niebieskiej Karty.Teraz najbliższe miesiące krewki 74-latek spędzi za kratkami.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą lub pozostającą we wspólnym stosunku zależności od sprawcy, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Działdowo

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: