Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

TO JEST NASZA WIZYTÓWKA

Zapewne każdy kto jest posiadaczem auta wie, że czyste i zadbane auto to też jego wizytówka. Niektórzy mówią, że wygląd auta świadczy o jego właścicielu. Jeśli karoseria zawsze jest czysta, felgi umyte a lakier błyszczący, to auto będzie się prezentowało znakomicie. Dziś na rynku mamy wiele punktów zwanymi myjniami. Zaliczamy do nich ręczne, automatyczne czy też ręczne bezdotykowe.

To która jest lepsza zależy tylko i wyłącznie od tego, czego od danej myjni oczekujemy.

Wiemy już chyba wszyscy, że samodzielnie na własnej posesji auta nie możemy myć z uwagi na przepisy z zakresu ochrony środowiska. Pozostaje nam zatem wybrać myjnie automatyczną lub ręczną (bezdotykową). Która będzie lepszym wyborem?

Każda z nich ma swoje wady i zalety. Myjnia automatyczna polega na tym, że to automat wykonuje wszystkie czynności. Samochód wjeżdża do tunelu i poddawany jest zabiegom czyszczenia i pielęgnacji, zgodnie z wybranym przez klienta programem. Specjalne szczotki poruszające się w różnych kierunkach myją auto kompleksowo, choć tylko z zewnątrz. Na koniec pojazd jest spłukiwany i suszony.

Niewątpliwie do zalet możemy w myjniach automatycznych wskazać czas mycia. Dziś czas dla każdego jest na wagę złota. Jeśli znajdziemy 10 wolnych minut, to właśnie możemy go wykorzystać je na mycie auta, bo tyle zajmuje mycie na myjni automatycznej. Na myjniach automatycznych kierowcy mogą wybierać spośród wielu różnych programów, różniących się między sobą liczbą wykonywanych operacji, czasem mycia i jego kosztem. Wśród dostępnych programów można wymienić:

  • program standardowy – obejmujący mycie nadwozia, kół, aktywną pianę i suszenie,
  • program ekspresowy – obejmujący mycie szczotkami i suszenie,
  • programy dla wymagających – nazywane premium, perfect czy LUX na myjniach automatycznych, obejmują oprócz mycia całego auta również mycie kół, konserwację czy regenerację lakieru.
  • powinien wyjechać czysty, suchy samochód, bez żadnych zabrudzeń czy plam.

– Cena myjni automatycznej także jest korzystna w porównaniu z myjnią ręczną, choć to uzależnione jest od wybranego programu mycia. Jeśli dokładnie przeanalizujemy usługę jaka została wykonana na myjni automatycznej z usługą z myjni bezdotykowej to rachunek mamy ten sam a może i nawet korzystniejszy. Są przeciwnicy, którzy twierdzą, że myjnie automatyczne rysują karoserię. Ale to mit. W dzisiejszej technologii nie ma na to miejsca. My wymieniliśmy naszą stara myjnie na nową.  Chcemy iść z postępem czasu. Delikatne materiały myjące wykonane są ze spienionego polietylenu i pozwalają na dokładne mycie bez pozostawiania smug.  Postawiliśmy na nowoczesną technologię i najlepsze rozwiązania, przyjazne Twojemu autu. Każdy kto z niej skorzysta powinien być zadowolony – mówi Mirosław Nowakowski, właściciel myjni samochodowej w Mławie na ul. Torfa Załęskiego.

Na czym polega mycie samochodu w myjniach automatycznych?

Mycie samochodu na myjniach automatycznych polegać może na wprowadzeniu pojazdu do tunelu i pozostawieniu go na specjalnych rolkach, bez włączonego silnika, ze złożonymi lusterkami. Taśma przesuwa auto po kolejnych elementach myjni, gdzie specjalne ruchome szczotki myją pojazd, następnie jest on spłukiwany pod ciśnieniem, woskowany, polerowany ruchomymi elementami myjni automatycznej, a na koniec suszony. Kierowca czasem musi sam przejechać przez myjnię automatyczną, a w innym przypadku to pracownik wykonuje taką czynność. W efekcie z myjni powinien wyjechać czysty, suchy samochód, bez żadnych zabrudzeń czy plam.

Na czym polega mycie ręczne?

Myjnia ręczna, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje ręczne mycie samochodu. Może być to myjnia dotykowa, gdzie pracownicy myją samochód klienta, lub bezdotykowa, w której to klient sam wykonuje wszystkie czynności związane z kosmetyką samochodu. Samochód myje się poczynając od dachu i przesuwa się z czyszczeniem do dołu, przez co najbardziej zabrudzone elementy – progi czy koła i felgi, są czyszczone na sam koniec.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: