Kto w Mławie zarobi na koronawirusie?

Kto w Mławie zarobi na koronawirusie?

Przedsiębiorstwa czują się bardzo zagrożone w związku z epidemią  koronawirusa. Niektóre firmy już upadły, inne chylą się ku temu.  Sytuacja nie jest dobra, i nie wiadomo jak długo potrwa. Jednak są tacy,  którzy dzięki tej sytuacji się wzbogacili.

Dziś powody do satysfakcji mają branże telekomunikacyjna i gospodarka cyfrowa. Pracujemy zdalnie, kupujemy, dzieci uczą się zdalnie. To okres, kiedy świetne interesy robią firmy e-handlu i kurierzy, zwłaszcza tacy, którzy korzystają z paczkomatów, bez kontaktu z ludźmi. Sukcesy notują producenci gier komputerowych. Szukamy rozrywki w TV. Netflix, HBO GO, Ipla, Player i inni dają ogromny wybór. Korzystają producenci i sprzedawcy towarów, których nagle zaczęliśmy pożądać w większych ilościach. Półki w sklepach spożywczych częściowo opustoszały. Zabrakło mydeł w płynie i produktów higienicznych oraz środków do dezynfekcji. Wzbogacili się producenci respiratorów, preparatów do odkażania i mycia, producenci  maseczek i strojów ochronnych. Nastąpiło potężne tąpnięcie  notowań na światowych giełdach. Niektórym akcje szły ostro do góry. Głównie to producenci rękawic i maseczek ochronnych.

W mniejszych miastach  takich jak Mława, korzysta głównie branża spożywcza. Inne lokalne przedsiębiorstwa są w ciężkiej sytuacji. Walczą o przetrwanie. Jednak nie wiadomo jak to długo wszystko potrwa, która z nich zdoła się utrzymać. Dla właścicieli firm najgorszy jest czas oczekiwania na poprawę sytuacji. Pamiętajmy, więc o wspieraniu lokalnych przedsiębiorców.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: