LECHIA GDAŃSK NIE OBRONIŁA PUCHARU POLSKI

W finale Pucharu Polski Lechia przegrała z Cracovią po dogrywce 2:3. Biało-Zieloni nie obronili Pucharu Polski. Mecz był bardzo ciekawy i emocjonujący. Cracovia zdobyła Puchar Polski po raz pierwszy w historii.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Lechii Gdańsk. Akcje były bardzo ciekawe. Świetnie działały skrzydła podopiecznych Piotra Stokowca. Znakomicie współpracowali Omran Haydary i Karol Fila na prawej flance oraz Zarko Udovicic i Rafał Pietrzak na lewej stronie. Zostało to udokumentowane bramką Haydarya i asystą Udovicica w 21 minucie. Po przerwie do ataków ruszyła Cracovia i uzyskiwała coraz większą przewagę. Ponadto spotkanie coraz bardziej się zaostrzało, szczególnie ze strony Lechii. Podopieczni Michała Probierza wyrównali w końcu w 65 minucie za sprawą Pelle van Amersfoorta i idealnym dograniu Kamila Pestki. Młody zawodnik rozgrywał zresztą fantastyczne spotkanie. Następnie padła bramka nieuznana przez system VAR. Rapa skierował piłkę ręką do siatki. W 79 minucie Mario Maloca został ukarany czerwoną kartką za kopnięcie rywala. Wydawało się, że jest to bardzo trudna sytuacja ekipy z Gdańska, tym bardziej, że Cracovia grała coraz lepiej. Wejście smoka zaliczył jednak Patryk Lipski i 3 minuty po pojawieniu się na placu gry strzelił piękną bramkę głową w 85 minucie. Zresztą po asyście innego rezerwowego Conrado. W 88 minucie odpowiedział jednak Czech David Jablonsky po z rzutu rożnego wykonywanego przez Fiolica. Sędzia zarządził dogrywkę. Coraz bardziej przeważała Cracovia. Udało im się zdobyć zwycięskiego gola w 116 minucie za sprawą Mateusza Wdowiaka i kolejnej asyście Pestki. W drużynie Lechii należy wyróżnić: Haydarya, Udovicica, Makowskiego i Paixao, którzy bardzo się napracowali. Puchar Polski jednak po raz pierwszy w historii wznieśli zawodnicy Cracovii po bardzo dramatycznym i dobrym meczu.

24 lipca 2020, 20:00 – Lublin (Arena Lublin)
Cracovia 3-2 pd. Lechia Gdańsk
Pelle van Amersfoort 65, David Jablonský 88, Mateusz Wdowiak 117 – Omran Haydary 21, Patryk Lipski 85

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo – 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka – 11. Mateusz Wdowiak, 10. Pelle van Amersfoort, 22. Florian Loshaj (113, 8. Milan Dimun), 14. Ivan Fiolić (120, 34. Ołeksij Dytiatjew), 4. Sergiu Hanca (119, 3. Michal Sipľak) – 21. Rafael Lopes (82, 99. Tomáš Vestenický).

Lechia: 1. Zlatan Alomerović – 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak (53, 20. Conrado) – 8. Omran Haydary (83, 9. Patryk Lipski), 6. Jarosław Kubicki, 36. Tomasz Makowski, 7. Maciej Gajos (71, 24. Łukasz Zwoliński), 31. Žarko Udovičić – 28. Flávio Paixão (107, 80. Egzon Kryeziu).

żółte kartki: Wdowiak, Pestka – Kubicki, Nalepa, Alomerović, Lipski, Conrado.
czerwona kartka: Mario Maloča (79. minuta, Lechia, za kopnięcie przeciwnika).

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)