Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Mamy brązowy medal Mistrzostw Polski w kickboxingu!

W dniach 16-18.10.2020 w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w wersji light contact. W turnieju wzięło udział 268 zawodników z 54 klubów. Wśród startujących znaleźli się zawodnicy mławskiego klubu KARWIŃSKI TEAM MŁAWA, rywalizujący w kategorii seniorów. Startowało 5 kickboxerów:

Michał Piekart i Damian Maruszewski – kat. wagowa do 74 kg;

Adrian Welenc i Krzysztof Ozimina – kat. wagowa do 79 kg;

Patryk Jabłonowski – kat. wagowa do 84 kg.

Świetny występ w Mistrzostwach zanotował Adrian Welenc, który z zawodów wraca z brązowym medalem Mistrzostw Polski. Welenc, prezentując bardzo dobry styl walki, pokonał w walce o III miejsce Mistrzostw Polski pokonał Kacpra Kołodziejskiego z klubu Sparta Chrzanów. W walce o finał uległ utytułowanemu zawodnikowi, Krzysztofowi Rzepce (Mistrzowi Europy i brązowemu medaliście Mistrzostw Świata), który zwyciężył w turnieju.

Był to życiowy sukces Adriana, który z pewnością doda wiary we własne siły i zaprocentuje w przyszłych startach.

Pozostałym zawodnikom nie udało się wygrać swoich walk, lecz, jak na debiutantów przystało, pokazali charakter i serce do walki. Zebrali cenne doświadczenie, które – mam nadzieję – zaowocuje w kolejnych turniejach.

Najbliżej wygranej był Michał Piekart, który prowadził walkę z przeciwnikiem z Wołomina, jednak zabrakło trochę doświadczenia i “chłodnej głowy”, i to rękę jego przeciwnika sędzia zawodów uniósł do góry po skończonej walce.

Bardzo cieszę się ze zdobycia brązowego medalu mojego podopiecznego Adriana Welenca. To nagroda za wiele lat treningów, przeplatanych kontuzjami. Zdobyte cenne doświadczenia będą pomocne w kolejnych walkach i – jak wierzę – udanych turniejach.

Szkoda, że na zawodach zabrakło Kamila Krystkiewicza, który nabawił się kontuzji, jednak występ kickboxerów oceniam dobrze. Dla trzech z nich był to debiut, więc jechali zdobyć istotne doświadczenie i zmierzyć się z (jak się okazało) dużym stresem startowym.

To były nasze ostatnie zawody w tym roku. W nadchodzącym roku, szykujemy się na Mistrzostwa Polski w full contact i light contact.

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: