Mecz o awans do IV ligi! Zapowiedź najważniejszego meczu w sezonie Mławianka – Narew

Mecz o awans do IV ligi! Zapowiedź najważniejszego meczu w sezonie Mławianka – Narew

Już dziś, 17 czerwca na sztucznej murawie Mławianka podejmować będzie MZKS Narew Ostrołęka. Dla obu ekip będzie to starcie o wszystko. W przypadku braku awansu do IV ligi, jedni i drudzy będą mogli uznać sezon za stracony.

Przedstawmy drużynę rywali. Klub piłkarski działający od 27 lipca 1962 roku w Ostrołęce. Znany jest m.in. z tego, iż trenerem drużyny i dyrektorem sportowym od 2005 do 3 lipca 2006 r. był dawny selekcjoner reprezentacji Polski Wojciech Łazarek. Do najbardziej znanych wychowanków klubu należą: Łukasz Grzeszczyk, Piotr Gurzęda czy Mariusz Marczak. Powstał w wyniku połączenia trzech istniejących wcześniej klubów – Turbiny, Celulozy i Narwi. 31 lipca 2003 Narew połączyła się z klubami LKS Osiedle Stacja i PUMKS 2000. Od sezonu 2004/05 klub występował pod nazwą sponsora – ASPN War-Pol Narew Ostrołęka. 14 grudnia 2007 doszło do połączenia zarządów ASPN Narew i MKS Narew, w wyniku czego klub funkcjonuje pod oficjalną nazwą MKS Narew Ostrołęka. Od sezonu 2008/09 występowała w nowej III lidze polskiej. W sezonie 2011/2012 Narew zajęła ostatnie miejsce w tabeli i spadła do IV ligi.

Jesienią 2015 roku klub MKS Narew Ostrołęka wycofał wszystkie swoje drużyny z rozgrywek z powodu problemów organizacyjno – finansowych, w tym drużynę seniorów z rozgrywek o mistrzostwo IV ligi.

8 września 2016 roku odbyło się spotkanie założycielskie nowego stowarzyszenia – klubu MZKS Narew 1962 Ostrołęka, formalnie nie będące kontynuacją działalności poprzedniego klubu, ale kultywujące nazwę i tradycję Narwi Ostrołęka (skrót “MZKS” się nie rozwija, jest nawiązaniem do historycznej nazwy klubu). Pierwszym trenerem zespołu został Rafał Kosek (18 października 2016). Już 19 listopada 2016 roku przeprowadzono pierwszy trening nowej Narwi, na którym stawiło się 49 zawodników.

26 sierpnia 2017 r. Narew rozegrała swój inauguracyjny mecz w B klasie jako MZKS Narew 1962 Ostrołęka. Spotkanie zakończyło się zarówno sportowym, jak i organizacyjnym sukcesem; przy obecności ok. 700 widzów na stadionie przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach Niebiesko-Czerwoni pokonali GKS Andrzejewo 4:0. W tamtym sezonie uzyskali awans do A klasy a w następnym do ligi okręgowej.

Narew przystępowała do rozgrywek w klasie okręgowej jako beniaminek, ale wzmocnienia transferowe (m. in. powrót Mariusza Marczaka czy Przemysława Olesińskiego do zespołu) pozwalały myśleć o czymś więcej niż tylko utrzymanie. W ogólnym rozrachunku Narew skończyła rundę jesienną na pierwszym miejscu, z dorobkiem 39 punktów. Bilans drużyny: 12 zwycięstw (w tym rekordowe w historii drużyny seniorów z Soną Nowe Miasto 15:1), 3 remisy, 0 porażek. Gra ofensywna drużyny była bardzo dobra (62 bramki strzelone – najwięcej w lidze), jednak gra w defensywie pozostawiała wiele do życzenia, gdyż Narew niemal w każdym meczu traciła co najmniej jedną bramkę, a tylko trzykrotnie w lidze zachowywała czyste konto (z MKS-em Ciechanów 1:0, Wkrą Bieżuń 0:0 i GKS-em Strzegowo 4:0).

Podczas przerwy zimowej doszło do zmian w sztabie trenerskim drużyny. Nowym trenerem przygotowania fizycznego został Michał Lelujka, a nowym trenerem bramkarzy – Piotr Wiski. Największe zmiany nastąpiły jednak w późniejszym czasie: na mocy porozumienia z Koroną oraz Ostrołęcką Akademią Piłki Nożnej ustalono, że Narew pozostanie jedyną drużyną reprezentującą miasto na poziomie seniorskim, natomiast Korona, podobnie jak APN, będzie koncentrować się wyłącznie na szkoleniu młodzieży, a jej drużyna seniorów została wycofana z rozgrywek IV ligi.

Klub z Ostrołęki uzyskał dwa awanse z rzędu po reaktywacji a w tym sezonie ma szansę na trzeci. Historia jak z bajki. Miejmy nadzieję, że przerwie ją Mławianka. Obie drużyny spotkały się już w poprzedniej rundzie a w Ostrołęce padł remis 3:3. Mecz na szczycie tabeli stał na bardzo dobrym poziomie. Był pełen emocji i zwrotów akcji. Obejrzało go ok. 620 widzów. Duma Kurpi słynie ze znakomitych kibiców, którzy prowadzą zorganizowany doping. Gole dla Mławianki w tamtym meczu zdobywali: Rogalski, Lemanek i Jaroszewski. Ten ostatni padł w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym. Mławianie zebrali lepsze recenzje za ten mecz. Przez długie momenty dyktowali warunki. Po tamtym spotkaniu nie brakowało głosów, że obie ekipy awansują wyżej. Jak już wiemy stanie się inaczej.

W dogrywce o awans, którą zarządził MZPN Narwianie zawodzą. Co jest dużym zaskoczeniem. Remis 2:2 w Nasielsku można uznać jeszcze za niezły rezultat ale już porażka 4:0 w Troszynie z odwiecznym rywalem to katastrofa. Uciekła gdzieś forma, ale nadal może zdecydować jeden mecz, ten dzisiejszy. Jest tak samo ważny dla obu drużyn. Co ciekawe Narwianie wszystkie mecze „Final Four” rozgrywają na wyjazdach. Jest to na pewno dodatkowe utrudnienie.

Mławianka za to spisuje się bardzo dobrze. Wygrała 4:2 w Troszynie po świetnym meczu. Trochę gorzej było w Nasielsku remis 0:0, ale to i tak niezły rezultat, no i mławianie przez długie fragmenty mieli przewagę. Do tej pory świetnie wykorzystują tę dodatkową szansę i oby to potwierdzili w meczu z Narwią.

Mławianka w Nasielsku wystąpiła w następującym składzie:

Michalak – Zejer, Dąbkowski, Wodzynski, Łukasz Wróblewski, Masiak, Jakub Wróblewski, Stryjewski, Cieślak, Tomczak, Lemanek

Zobaczymy czy Włodzimierz Kownacki postawi na tych samych zawodników?Z rezerwowych bardzo dobrze w obydwu spotkaniach zaprezentował się Danill Chyzyk. W pierwszym zdobył nawet fantastyczną bramkę. Zaczyna coraz bardziej pukać do podstawowej jedenastki. Być może trener postawi na niego w tym arcyważnym meczu. Przekonamy się już o 18:00. Minimalnym faworytem, biorąc pod uwagę ostatnie wyniki wydaje się być Mławianka Mława.

Transmisja z tego spotkania na oficjalnej stronie Facebookowej Narwi Ostrołęka.

⚽️ MKS Mławianka Mława –

MZKS Narew Ostrołęka

📺

Facebook.com/narewplus

Źródło: wikipedia

Foto: Facebook Narew Ostrołęka

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: