Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

MICHAŁ DZIUBAŃSKI TRENEREM DEKORGLASSU DZIAŁDOWO

Mistrz Polski Dekorglass Działdowo ma nowego trenera, a został nim Michał Dziubański. To wielokrotny reprezentant Polski i były selekcjoner kadry narodowej kobiet oraz kadetów i juniorów.

W przeszłości nowy szkoleniowiec grał w jednym klubie ze słynnym Janem-Ove Waldnerem, a nawet był coachem „Mozarta ping-ponga”.
Michał Dziubański jest 12-krotnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski – w latach 1991-2002 stawał na podium w singlu, deblu i mikście. Z reprezentacją Polski zdobył 2 medale Drużynowych Mistrzostw Europy – srebrny w 1998 roku i brązowy w 2000 roku. Wcześniej, w 1988 roku, został brązowym medalistą ME Juniorów w deblu z Marcinem Kusińskim.
Jako zawodnik Michał Dziubański występował m.in. w AZS AWF Gdańsk i klubach niemieckiej I Bundesligi – TTG Helga Hannover i TTC RS Fulda-Maberzell. W drużynie z Fuldy grał razem z legendą tenisa stołowego Janem-Ove Waldnerem, a nawet był coachem Szweda, 2-krotnego Mistrza Świata, Mistrza Igrzysk w Barcelonie i Wicemistrza Olimpijskiego z Sydney.
Michał Dziubański, który na stanowisku trenera Dekorglassu Działdowo zastąpił Jirziego Vrablika, uczył się grać w tenisa stołowego od Andrzeja Grubby, Leszka Kucharskiego i Stefana Dryszela. Od dziecka związany jest z Gdańskiem, tutaj był zawodnikiem, a potem trenerem m. in. w Ośrodku Szkolenia Sportu Młodzieżowego Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby.
Pracował z młodzieżowymi kadrami narodowymi Polski oraz przez blisko 10 lat z kobiecą reprezentacją, na co dzień prowadząc treningi Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej-Franc. Jako trener żeńskiej reprezentacji zdobywał medale ME, MŚ i w finałowym turnieju World Tour oraz dwukrotnie awansował ze swymi podopiecznymi na Igrzyska Olimpijskie – w Londynie oraz Rio de Janeiro.
Jest absolwentem AWF w Gdańsku, posiada I klasę trenerską oraz niemiecką A Lizenz.
W Dekorglassie będzie głównym szkoleniowcem pierwszego zespołu, w składzie m.in. Jakubem Dyjasem i Patrykiem Chojnowskim. Bardzo doświadczony trener jakim jest Michał Dziubański będzie współpracował z całym sztabem szkoleniowym Dekorglassu (Kamil Kurowski, Wen Wen, Witold Kosewski, Wenliang Xu). I już prowadzi zajęcia treningowe z młodzieżą w Działdowie podczas akcji szkoleniowych do nowego sezonu.
Źródło i foto: Facebook Dekorglass Działdowo

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: