Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

MŁAWA.OGÓLNOPOLSKIE MEDIA TEŻ O TYM MÓWIĄ!(VIDEO)DYREKTOR ZŁOŻYŁ REZYGNACJĘ

Jak pisaliśmy wcześniej incydent jaki miał miejsce pod Szkołą Muzyczną w Mławie nabiera na sile. Problem jest na tyle ważny, że zainteresowały się nim  ogólnopolskie media .

Przypomnijmy – 29 października mławska prokuratura postawiła zarzut kierowania gróźb karalnych Jackowi D., dyrektorowi jednej z mławskich szkół. Jak podaje Marcin Bagiński, Prokurator Rejonowy w Mławie ; przesłuchany nie zaprzeczył okolicznościom i poprosił o mediację ze stroną przeciwną.

W piątkowe popołudnie na szkolnym Librusie pojawiła się informacja od zarządu szkoły, że Jacek D. dyrektor prywatnego mławskiego liceum złożył rezygnację z pełnienia funkcji. O dalszych czynnościach będą informować w późniejszym czasie. 

Link VIDEO:

IMG_3059 (3)

Przypomnijmy całe zajście.

Siódmego października w godzinach porannych – jak poinformowała nas  matka  ucznia, uczęszczającego do prywatnej szkoły średniej w Mławie – dyrektor tej szkoły miał zagrozić chłopcu nożem.

Około godziny dziewiątej rano, przed budynkiem Szkoły Muzycznej w Mławie, dyrektor prywatnego liceum przystawił scyzoryk do głowy ucznia  i powiedział: „następnym razem będę musiał Cię zabić”. Miała to być reakcja na nieodpowiednie zachowanie uczniów wobec innego ucznia. Świadkami zajścia byli koledzy z klasy poszkodowanego.

Jak podaje matka, chłopiec, wobec którego padły groźby, jest w złej formie psychicznej. Nie chcę uczęszczać na zajęcia, twierdzi, że boi się o własne życie oraz zdrowie. Jest w tej chwili pod opieką psychologa.

Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński potwierdza, że postępowanie jest w toku. – Mając na uwadze dość delikatną naturę sprawy, działamy w ekspresowym tempie. Przesłuchujemy świadków i najdalej za 10 dni nastąpi jej oficjalne rozstrzygniecie – wyjaśnia.

Dyrektor szkoły do końca października przebywa na urlopie. Postanowił nie komentować sprawy do momentu jej wyjaśnienia przez odpowiednie służby. Zarząd szkoły podaje, że mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo szkoły dyrektor został zawieszony w swojej funkcji.  O dalszym przebiegu sprawy będziemy informować.

 

 

 

 

 

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: