KRADZIEŻ W MIESZKANIU NA ULICY DŁUGIEJ!

KRADZIEŻ W MIESZKANIU NA ULICY DŁUGIEJ!

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży, do której doszło w jednym z bloków przy ul. Długiej w Mławie. Sprawczynie twierdziły, że pracują w spółdzielni mieszkaniowej. Weszły do mieszkania i okradły starsze małżeństwo. Policja apeluje o ostrożność.

Do zdarzenia doszło we wtorek, przed południem. Do mieszkania małżeństwa 90-letnich seniorów weszły dwie, ubrane na ciemno kobiety, w maseczkach ochronnych. Podawały się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Twierdziły, że w mieszaniu jest awaria hydrauliczna. Jedna z kobiet zadawała seniorom pytania. Druga, pozostawiona bez nadzoru, przeszukiwała pomieszczenia i szafy. Po pewnym czasie seniorzy zorientowali się, że z mieszkania zniknęły ich oszczędności i wczoraj powiadomili policję.

Policja apeluje do seniorów o to, by nie wpuszczać do domu lub mieszkania nikogo obcego. Jeśli pojawiają się nieznane osoby, podające się za pracowników poczty, spółdzielni czy innej instytucji, które chcą wejść do mieszkania – powinno to natychmiast wzbudzić czujność. Tożsamość takich podejrzanie zachowujących się osób może sprawdzić wezwany przez seniora dzielnicowy lub patrol policji. Jeśli osoba, podająca się za pracownika spółdzielni informuje nas o awarii, należy to ustalić, dzwoniąc do spółdzielni mieszkaniowej.

Apelujemy do rodzin osób starszych, by rozmawiały z nimi na temat zagrożeń i uświadamiały, że złodzieje, wybierający na swoje ofiary seniorów, wiedzą że starsze osoby przechowują oszczędności w domu. Oszczędności trzymane w szafie z bielizną czy w słoiku w kuchni, nie są bezpieczne. Powinny być wpłacone na konto w banku.

 

źródło/KPP w Mławie

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: