Mława. Otwarte hale sportowe! Większa liczba zawodników na boiskach!

Mława. Otwarte hale sportowe! Większa liczba zawodników na boiskach!

Kolejny etap odmrażania sportu i wracania do normalności.

Od 18 maja będzie można korzystać z zamkniętych hal sportowych, a także w większym stopniu z boisk piłkarskich i orlików, jednak przy zachowaniu ograniczenia osobowego – poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poświęconej kolejnemu etapowi odmrażania gospodarki i sportu.

Na pełnowymiarowych boiskach będzie mogło przebywać do 22 zawodników i czterech trenerów, a na mniejszych obiektach otwartych, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – do 14 osób i dwóch trenerów. Jeżeli chodzi z kolei o hale sportowe, to w zależności od ich wymiaru, będzie mogło z nich korzystać od 12 osób plus trener (do 300 m2) do 32 osób plus dwóch trenerów (powyżej 1000 m2). W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

– Wprowadzamy także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów) – precyzuje rządowy komunikat.

Premier Morawiecki już wcześniej zapewnił, że powrót najwyższych lig piłkarskiej i żużlowej będzie możliwy pod koniec maja, ale teraz zostało to zatwierdzone kolejnym zniesieniem obostrzeń.

Wiadomo już, że PKO Ekstraklasa wznowi rozgrywki 29 maja. PGE Ekstraliga zaś wystartuje 12 czerwca. Swoje rozgrywki wznowi także Totolotek Puchar Polski oraz Fortuna I liga.

Te poluzowania to dobra wiadomość dla trenerów i zawodników, ale również dla osób amatorsko i rekreacyjnie uprawiających sport. Oznacza to bowiem, że każdy będzie mógł spotkać się na orliku lub hali sportowej i w dozwolonych grupach aktywnie spędzić czas lub zagrać w ulubioną grę zespołową. Oczywiście zgodnie z wytycznymi rządu i zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny.

Źródło: Gov.pl

Foto: MHS

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: