Mławianka Mława – MZKS Narew Ostrołęka 4:2! IV liga w Mławie! Jak do tego doszło?(zdjęcia)

Mławianka Mława – MZKS Narew Ostrołęka 4:2! IV liga w Mławie! Jak do tego doszło?(zdjęcia)

Mławianka wygrywa decydujące starcie w Mławie. W przyszłym sezonie zagra w IV lidze. Fantastyczne „Final Four”, 7 punktów w 3 meczach i wykorzystana szansa. Determinacja i walka mławian.

Ostatni mecz sezonu Mławianki Mława z Narwią Ostrołęka miał rozpocząć się o 18:00 przy ulicy Kopernika 38. Spotkanie rozpoczęło się z małym opóźnieniem. Wszystko za sprawą ulewy, która przechodziła nad Mławą. Decydujące starcie dla jednych, jak i drugich. Narwianom co prawda wystarczał remis, Zielono – Biali musieli wygrać, żeby awansować do IV ligi.

Mecz rozpoczął się dosyć spokojnie. Obie ekipy chciały wybadać murawę i zaadoptować się do bardzo trudnych warunków pogodowych. Ostrołęczanie też nie musieli podejmować ryzyka. W końcu do ataków ruszyła Mławianka. Efektem tego rzut rożny i duże zamieszanie w polu karnym przyjezdnych, wybicie jednego z obrońców. Piłkę przejął jednak Danill Chyzyk, który dostał szansę gry od początku po ostatnich dobrych wejściach z ławki rezerwowych. Posłał dobre dośrodkowanie w jedenastkę. Bramkarz gości popełnił błąd. Wykorzystał to Marcin Tomczak agresywnie atakując obrońcę rywali Wojciecha Skorupkę, ten pod presją wpakował piłkę do własnej siatki. Po chwili było już 2:0 dla Mławianki. Świetnym uderzeniem z przed pola karnego popisał się Dominik Lemanek. Strzały z daleka były silną bronią w tym dniu, ponieważ murawa była bardzo nasączona. Wydawało się, że jest już po meczu. Prowadzenie po 20 minutach i bardzo dobra gra. Znakomicie dysponowany był Dominik Lemanek, który był bardzo aktywny i nękał obrońców gości. Następnie bardzo ładne uderzenie Michała Stryjewskiego w poprzeczkę. Narew bardzo rzadko zapuszczała się w pole karne mławian. Zanosiło się, że taki rezultat utrzyma się do przerwy ale bramkę do szatni zdobył Przemysław Olesiński i zrobiło się 2:1. Po przerwie Narwianie zaczęli grać agresywniej. Przejęli inicjatywę. Efektem zaostrzenia gry była druga żółta kartka a w konsekwencji czerwona  dla Dariusza Jastrzębskiego i ostrołęczanie musieli grać w dziesiątkę. To była bardzo dobra wiadomość dla Mławianki. Gola wyrównującego w osłabieniu zdołali jednak zdobyć przyjezdni. Po ładnym dryblingu Mariusz Marczak posłał dokładne dośrodkowanie a w polu karnym najwyżej wyskoczył Kamil Jastrzębski i głową skierował piłkę do bramki Michała Michalaka. Była 67 min meczu.  W tym momencie w IV lidze była Narew Ostrołęka. Na odpowiedź podrażnionych mławian nie trzeba było długo czekać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dominika Lemanka celnie główkował Michał Stryjewski. Zrobiło się 3:2! W dalszej części gry groźny strzał oddał ponownie Lemanek. Naprawdę rozgrywał dobry mecz, dużo biegał i był bardzo widoczny. To właśnie po jego szarży sędzia podyktował rzut karny dla Mławianki. Na bramkę zamienił go doświadczony Krzysztof Dąbkowski. Narew coraz bardziej słabła grając w osłabieniu. Do końca wynik nie uległ już zmianie i w Mławie ogromna radość. Awans do IV ligi stał się faktem.

Mławianka Mława – MZKS Narew Ostrołęka 4:2  (2:1)

Skorupka (sam), Lemanek, Stryjewski, Dąbkowski (k)  – Olesiński, Jastrzębski

Skład Mławianki: Michalak – Zejer, Wodzynski, Dąbkowski, L. Wróblewski, Cieślak, Tomczak, Chyzyk (Tworek), Janakakos (J. Wróblewski), Stryjewski, Lemanek (Wydra)

W meczu toczonym równolegle spora niespodzianka Żbik Nasielsk – KS CK Troszyn 1:4. U siebie minimalnym faworytem wydawał się być Żbik.

Tabela końcowa:

  1. KS CK Troszyn 43 pkt.
  2. Mławianka Mława 42 pkt.
  3. MZKS Narew 1962 Ostrołęka 40 pkt.
  4. Żbik Nasielsk 38 pkt.

Podsumowując „Final Four” w wykonaniu Mławinaki Mława było bardzo udane i skuteczne. Podopieczni Włodzimierza Kownackiego wygrali dwa mecze a jeden zremisowali. Pokazywali ofensywną i widowiskową grę. W dobrym stylu uzyskali awans do IV ligi.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: