Mławska część kolarskich Mistrzostw Mazowsza Tour Bitwa Warszawska 1920 UCI 2.2. za nami

Mławska część kolarskich Mistrzostw Mazowsza Tour Bitwa Warszawska 1920 UCI 2.2. za nami

Za nami mławska część kolarskich Mistrzostw Mazowsza Tour Bitwa Warszawska 1920 UCI 2.2. Wczoraj po południu i wieczorem szosowcy amatorzy i licencjonowani kolarze ścigali się w Mławie. Kolejne etapy dziś w Ciechanowie i jutro w Długosiodle.

Na wczorajszy wyścig zaprosili sportowców i kibicujących im miłośników kolarstwa Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Klub Kolarski Panorama Warszawa i Urząd Miasta Mława. Ten ostatni reprezentował na linii startu i mety, dopingując uczestników, Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski – były kolarz zawodowy jeżdżący w barwach Juranda Ciechanów i CWKS Legia Warszawa, wciąż uprawiający tę dyscyplinę amatorsko (startował m.in. w Tour de Pologne Amatorów w 2019 r., podczas którego osiągnął dobry wynik).

Celami wczorajszych zawodów były popularyzacja kolarstwa, zwłaszcza wśród młodzieży, oraz  promocja naszego miasta. W przeprowadzonych zgodnie z przepisami Polskiego Związku Kolarskiego zmaganiach mogli wziąć udział zarówno amatorzy, jak i doświadczeni kolarze. W czwartkowe popołudnie i wieczór ścigali się po półtorakilometrowej trasie ulicami Reymonta, Żeromskiego, Długą, Bagno, Wyspiańskiego i Sienkiewicza. W zależności od kategorii wiekowej i stopnia zaawansowania, uczestnicy mieli do pokonania od 5 do 20 okrążeń.

W każdej z kategorii wyścigu dekorowanych było  troje najlepszych szosowców. Wyniki zawodów opublikujemy w przyszłym tygodniu, po przeprowadzeniu kryteriów w Ciechanowie i Długosiodle i opracowaniu zbiorczej punktacji.

źródło:UMM

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: