MŁAWSKA POLICJA APELUJE – NIE ZOSTAWIAJ DZIECKA ANI NA CHWILĘ W AUCIE PODCZAS UPAŁÓW!

MŁAWSKA POLICJA APELUJE – NIE ZOSTAWIAJ DZIECKA ANI NA CHWILĘ W AUCIE PODCZAS UPAŁÓW!

Nieodpowiedzialne zachowanie dorosłych, czy też zwykłe roztargnienie, mogą być przyczyną tragedii tych najmłodszych. Dlatego z uwagi na zapowiedziane przez synoptyków wysokie temperatury apelujemy – nie zostawiajmy dziecka w rozgrzanym samochodzie, nawet na chwilę.

Do osób postronnych apelujemy o czujność! Jeżeli widzimy małe dziecko siedzące w zamkniętym samochodzie, a obok nie ma opiekuna – nie bójmy się zareagować! Nie przechodźmy obojętnie wobec płaczu dochodzącego z samochodu. Czujność przypadkowych osób może wtedy uratować życie. Za każdym razem wzywajmy pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Działamy w stanie wyższej konieczności, dlatego nasza reakcja powinna być natychmiastowa i odważna. Zostawienie dziecka zamkniętego w rozgrzanym aucie kwalifikuje się, jako narażenie zdrowia bądź życia tej osoby.

To samo dotyczy zwierząt pozostawionych w samochodzie. Nie zapominajmy też o zwierzętach – one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie zwierzęcia w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia! Pamiętajmy też, by zapewnić im nieskrępowany dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

Rozmawiajmy z członkami rodziny, czy też opiekunami naszych dzieci o tego rodzaju zagrożeniach.

Źródło: KPP Mława

Foto: Daniel Stuhlpfarrer z Pixaba

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: