Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

MŁAWSKIE CENTRUM HANDLOWE JUŻ OTWARTE – KIEDY BĘDZIE MOŻNA KORZYSTAĆ Z DWORCA?

Od czwartku (12.11.2020r.) od godziny 6:00 w Cntrum Handlowym została otwarta Biedronka, Vision Express od godziny 10:00. Pozostałe sklepy będą otwierane jak tylko obostrzenia w handlu będą znoszone dla poszczególnych branż. Niestety sklepy odzieżowe mimo pełnej gotowości do otwarcia musza czekać na decyzję rządu.

Jak sytuacja wygląda z dworcem zintegrowanym?

Burmistrz Sławomir Kowalewski podpisał umowę z Lechem Zmarzłym, prezesem Przedsiębiorstwa Budowlanego ,,DOMEX” z Żuromina, które na zlecenia miasta będzie prowadziło prace wykończeniowe dworca zintegrowanego.

Dworzec zintegrowany to projekt, na który miasto czeka od kilkunastu lat. Po rozmowach i konsultacjach z potencjalnymi inwestorami, uchwaleniu planu miejscowego (w marcu 2018 r.), wytyczającego kierunki działania, i nawiązaniu współpracy z finalnym inwestorem, powstała bryła budynku, który odpowiada założeniom idei połączenia funkcji handlowej i dworcowej. W Stacji Mława znajdą się bowiem centrum handlowe oraz dworzec obsługujący przejazdy kolejowe i autobusowe. Sytuacja epidemiczna sprawiła, że przedłużyły się uzgodnienia z kierownictwem dotyczące funkcji dworcowej. To z kolei spowodowało, że prace związane z wykończeniem części dworcowej rozpoczynają się w listopadzie, a nie – jak zakładano – w czerwcu bieżącego roku.

18 listopada br. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski wspólnie z Justyną Aptewicz, Skarbnikiem Miasta Mława, podpisali umowę z Lechem Zmarzłym reprezentującym przedsiębiorstwo DOMEX. Tego samego dnia przekazany został plac budowy, a wykonawca rozpoczął działania.

Zakres zleconych prac obejmuje wykonanie robót wykończeniowych wewnętrznych i zewnętrznych z kompletem instalacji wewnętrznych branży elektrycznej i branży sanitarnej w budynku dworca zintegrowanego (wykonanego w stanie surowym). Branża elektryczna obejmuje instalacje: zasilenia, oświetlenia, odgromową, SSWiN, SSTV, nagłośnienia. Zostaną ułożone także instalacje wodna, kanalizacyjna, deszczowa, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji oraz centralnego ogrzewania.

Wartość robót budowlanych prac wykończeniowych wynosi prawie 1 900 000 zł. Termin zakończenia inwestycji to 30 kwietnia 2021 roku.

 

Źródło/UM Mława

 Źródło i foto/fanpage Stacja Mława Centrum Handlowe

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: