Mławskie siłownie i kluby fitness czekają na otwarcie

Mławskie siłownie i kluby fitness czekają na otwarcie

W Mławie jest wielu amatorów ćwiczeń na siłowni. Długo już czekają na wznowienie pracy tych obiektów. Kiedy zostaną otwarte siłownie oraz kluby fitness? Już w czerwcu?

Od 18 maja można korzystać z zamkniętych hal sportowych, a także w większym stopniu z boisk piłkarskich i orlików, jednak przy zachowaniu ograniczenia osobowego – poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poświęconej kolejnemu etapowi odmrażania gospodarki i sportu.

Na pełnowymiarowych boiskach może przebywać do 22 zawodników i czterech trenerów, a na mniejszych obiektach otwartych, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – do 14 osób i dwóch trenerów. Jeżeli chodzi z kolei o hale sportowe, to w zależności od ich wymiaru, może z nich korzystać od 12 osób plus trener (do 300 m2) do 32 osób plus dwóch trenerów (powyżej 1000 m2). W obiektach zamkniętych nie można korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

– Wprowadzamy także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów) – precyzuje rządowy komunikat.

Dopiero w czwartym etapie znoszenia obostrzeń w sporcie będzie można korzystać z siłowni, basenów i klubów fitness. -“Czwarty etap obejmie te obiekty, które jednocześnie też kojarzą się z większą bliskością osób, które ze sobą współpracują lub rywalizują w sporcie, jak różnego rodzaju siłownie, sale fitness, także baseny, sport, rekreacja i kręglarnie, czy innego tego typu miejsca uprawiania sportu” – podkreślił premier.

Wiadomo już, że PKO Ekstraklasa wznowi rozgrywki 29 maja. PGE Ekstraliga zaś wystartuje 12 czerwca. Swoje rozgrywki wznowi także Totolotek Puchar Polski oraz Fortuna I i II Liga.

Z nieoficjalnych informacji siłownie, kluby fitness i baseny mają wznowić pracę od 1 czerwca.

Foto: siemiano

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: