MOTOCYKLISTKA JECHAŁA BEZ UPRAWIEŃ! OTRZYMAŁ TRZY MANDATY

MOTOCYKLISTKA JECHAŁA BEZ UPRAWIEŃ! OTRZYMAŁ TRZY MANDATY

Mławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali pirata drogowego na motocyklu. 39-letnia kierująca wyprzedzała pojazdy z prawej strony, przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, jej motocykl miał zasłonięte tablice rejestracyjne. Do tego okazało się, że kobieta ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia, o godz. 19.30 na drodze krajowej nr 7 w okolicach Żurominka. Patrol ruchu drogowego zauważył motocyklistę, który po minięciu radiowozu gwałtownie przyspieszył, wyprzedzając inne pojazdy z prawej strony. Motocykl jechał z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Patrol ruszył w pościg za motocyklem. Policjanci zatrzymali kierującego w miejscowości Dalnia. Okazało się, że motocyklem marki Yamaha kierowała 39- letnia mieszkanka Białobrzegów. Kobieta nie stosowała się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.  Przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, wyprzedzała pojazdy z niewłaściwej strony a do tego miała nieczytelne, zakryte tablice rejestracyjne motocykla. Motocyklistka została ukarana trzema mandatami. Odpowie także za przestępstwo niestosowania się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Zgodnie z art. 180 a Kodeksu karnego, za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Motocykl został odholowany przez pomoc drogową. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat piratów drogowych oraz agresji na drodze. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować o zdarzeniu. Taka reakcja ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa.

 

Źródło/KPP w Mławie

Obraz vaclavsobr z Pixabay

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: