Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i inne muzea otwarte

Część mazowieckich muzeów i skansenów jest już gotowa na ponowne przyjęcie turystów. Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, podczas zwiedzania obowiązują określone środki ostrożności. Cały czas można także korzystać z oferty instytucji kultury online.

 

Na turystów czekają już m.in. Stacja Muzeum, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce czy Zamek w Liwie. Otwarcie placówek kulturalnych poprzedziły konsultacje ze stacjami sanitarno-epidemiologicznymi. Aby zapewnić gościom bezpieczeństwo, wprowadzono nowe zasady zwiedzania. Dotyczą one powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowania odpowiedniego dystansu, ale też dezynfekcji rąk. W salach wystawienniczych może przebywać określona liczba osób, kasy zostały odgrodzone, a urządzenia dotykowe wyłączone. Szczegółowe zasady zwiedzania należy sprawdzać na stronach internetowych i w mediach społecznościowych poszczególnych instytucji kultury.

 

W znacznej części działalność muzeów przeniosła się do sieci. Na stronach internetowych i w mediach społecznościowych nasze instytucje kultury są bardzo aktywne, udostępniają wiele ciekawych wystaw czy organizują warsztaty. Muzea i skanseny zaczynają też otwierać dla turystów swoje siedziby, oczywiście zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i wszelkimi środkami ostrożności. To dobra wiadomość, ponieważ branża turystyczna dotkliwie odczuwa skutki epidemii – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Mimo, że tegoroczna Noc Muzeów została przeniesiona na wrzesień, niektóre instytucje przygotowały wirtualne zwiedzanie. Już jutro, 16 maja, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza na Mistrzowską Noc Muzeów. Na zwiedzających czekają wystawy, filmy, konkursy, ale też spotkanie z gośćmi specjalnymi. Mistrzowie sportu – Czesław Lang, Luiza Złotkowska, Bartek Marszałek oraz Robert Korzeniowski będą opowiadać o swoich doświadczeniach oraz odpowiadać na pytania online. Relacja będzie udostępniona m.in. na stronie internetowej i profilu muzeum na Facebooku. Start o godz. 18.00.

Dla zwiedzających Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie będzie otwarte od 18 maja. Wtedy też będzie można zwiedzić wystawę „Wędrówka do świętości“. Ekspozycja powstała w hołdzie dla Św. Jana Pawła II i prezentuje najcenniejsze pamiątki związane z turystyczno-sportowym obliczem Ojca Świętego, m.in. kajak i kamień z Mount Everestu, portrety oraz medale, monety i numizmaty. Wystawie towarzyszyć będzie reportaż „Wędrówka do świętości”, w którym pokazana zostanie droga Karola Wojtyły, gimnazjalisty, kleryka, kapłana, biskupa, papieża do świętości. Premierowa emisja reportażu planowana jest w sobotę 16 maja na muzealnym kanale YouTube, Facebooku i stronie internetowej.

 

Do bezpiecznego przyjęcia gości przygotowują się kolejne placówki. Wciąż można je zwiedzać online. Wirtualne wystawy, warsztaty, koncerty, ciekawostki czy pomoc w przygotowaniu do matury – to tylko część atrakcji i pomocy dydaktycznych, z których można skorzystać.

źródło:www.mazovia.pl

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: